Addony | WoW-Space.info

Spis treści

Addony to dodatki modyfikujące interfejs lub wprowadzające do niego nowe opcje. W przeciwieństwie do ‚modów’ z innych gier, addony nie mogą wykonywać za nas automatycznie czynności lub zmieniać całkowicie gry poprzez np. wyłączenie pokazywania ścian lub zmienienie wyglądu ogólnego świata. Addony mogą tylko modyfikować interfejs (UI).

Aby zainstalować addon, wystarczy skopiować katalog z addonem do katalogu Interface/Addons, tak jak w przykładzie poniżej:

C:\Program Files\World of Warcraft\Interface\Addons\

Aloft (pobierz)

Interfejs – odmienione paski życia

W World of Warcraft możemy w dowolnej chwili włączyć pokazywane nad wrogami/sojusznikami paski życia (domyślnie CTRL+V), co w niektórych sytuacjach może być pomocne. Tych, którzy używają właśnie tej funkcji, powinien zainteresować addon Aloft. Modyfikuje on standardowe paski, które możemy skonfigurować według własnego uznania lub skorzystać z gotowych schematów, przez co wyglądają ładniej i ‚czyściej’. Można ustawić m.in. przezroczystość, wielkość pasków, czcionkę czy włączyć pokazywanie naszego aggro (a to jest bardzo przydatne przy atakowaniu kilku mobków jednocześnie, np. poprzez AoE).

ArkInventory (pobierz)

Backpack – segregacja itemów

Przez pierwszy miesiąc gry nie segregowałem itemków w ogóle. Później, gdy znudziło mi się szukanie jednego itemu wśród 100 innych, postanowiłem je ręcznie segregować (1. bag – q itemy, 2. bag – consumable, 3. bag – vendor trash itd). Jednak jakbym tak sobie podsumował, ile godzin czasu straciłem na tą ręczną segregację przez całą moją grę, myślę, że wyszedł by dwucyfrowy wynik.
Jak się tylko dowiedziałem o ArkInventory, ściągnąłem go natychmiast. I pomimo tego, że straciłem na jego konfigurację ok. 30 minut, to czas ten ‚zwrócił’ mi się po 1 tygodniu. Addon ten automatycznie segreguje itemy wg. ich kategorii i typu. Wystarczy, że najpierw podzielimy backpack na kilka części, a następnie tak przypiszemy do nich kilka itemów, że będziemy mieli wszystko posortowane – q-itemy, potiony, gemy, rzeczy do profesji, reagentsy: wszystko będzie znajdować się w jednym, przypisanym do siebie miejscu. Pozostałe, nieprzypisane itemki (czyli itemki do vendora) będą znajdować się w ostatniej komorze.
Podsumuwując: addon ten automatycznie segreguje nasze itemki, oszczędzając miejsce w backpacku i nasz czas; poza tym ma wiele różnych funkcji jak np. kolorowanie ramki od itemu zależnie od jego jakości (uncommon/rare/epic), czy dopisanie do tooltipu, czy item ten znajduje się w banku.

Armory (pobierz)

Administracja altami

Poprzez osobne okienko możemy wybrać dowolną postać z naszego konta i sprawdzić właściwie wszystko: skille, ekwipunek, artrybuty, questlog, backpacki & bank, informacje PvP. Posiada nawet okienko przeszukiwania ekwipunku lub profesji.

Atlas (pobierz)

PvE – mapy raidów

Zawiera w sobie mapy wszystkich raidów, razem z lokalizacją ich bossów. Oprócz tego posiada także mapy battleground’ów, outdoor bossów czy ścieżek lotniczych (gryf, wywerna itp.). Popularny addon, aktualizowany natychmiastowo i nie mający żadnych bugów. Mocno współpracuje z AtlasQuest i AtlasLoot.

AtlasLoot Enhanced (pobierz)

Baza ekwipunku

Baardzo przydatny addon – ma w sobie bazę niemal wszystkich przedmiotów rare i epic, posegregowane kategoriami lub instancjami z których pochodzą. Dzięki niemu, możemy zobaczyć jaki ekwipunek wypada z którego bossa, a także przedmioty za reputację, honor, punkty arena czy nawet przedmioty z specjalnych świąt typu Halloween. Ściśle współpracuje z Atlas’em.

Auctioneer (pobierz)

Handel – dom aukcyjny

Potężny addon stanowiący podstawę dla każdego kto chociaż czasami korzysta z domu aukcyjnego. Zmienia okienko z aukcjami, co daje wydajniejsze szukanie i możliwość automatycznej sprzedaży kilku przedmiotów naraz, po proponowanej cenie. Pozwala na przeskanowanie wszystkich aukcji, przez co zapisuje ich ceny w bazie, by następnie pokazywać średnie ceny danego towaru w np. tooltip’ie czy podczas sprzedaży. W zestawie posiada także addon „Informant”, który pokazuje w tooltip’ie m.in. item-lvl przedmiotu (tzw. poziom przedmiotu), listę profesji do jakich jest użyteczny czy ilość do jakiej stack’uje się dany przedmiot.
To jest wersja pełna, AuctioneerSuite – ma w sobie wszystkie addony wchodzące w skład Auctioneera, z możliwością ogromną jego konfiguracji, a także parę innych, np. Enchantrix. Dla początkujących użytkowników, polecam ściągnąć tylko paczki ‚Auctioneer’ i ‚Informant’ z tej strony.

Bartender (pobierz)

Interfejs – paski z umiejętnościami & hotkeye

Bardzo przydatny dla klas z dużą ilością czarów lub z kilkoma formami – np. dla druida czy warriora. Pozwala na całkowitą modyfikację pasków czarów, poprzez zmienienie ich wielkości, przezroczystości, dodanie nowych czy podzielenie ich na kolumny. Automatycznie zmienianie się wszystkich pasków, zamiast 1, bardzo przydaje się wspomnianym już druidom i wojownikom.

Carbonite(pobierz)

Addonowy kombajn

Ten krótki opis to za mało, aby w całości opisać ten addon. Pomimo, że w dosyć znaczny sposób spowalnia grę (gdyż ma multum opcji), cieszy się bardzo dużą popularnością wśród graczy. Jego opcje to m. in:
Map – mapa wszystkich stref połączona w jedną, przez co nie musimy co chwile włączać i wyłączać mapy. W istocie mapa w WoWie przypomina teraz bardziej tą z Google!
Quest – funkcja bardzo podobna do QuestHelpera, pokazująca nam dokładnie co i gdzie musimy teraz zrobić (za pomocą mapy/GPSa)
Guide/Hud – wbudowany GPS pokaże nam każdego NPC jakiego zechcemy: najbliższych vendorów, trenerów, flight masterów.
Warehouse – dzięki tej opcji możemy przeglądać backpack, bank, profesje, statystyki czy jakiekolwiek rzeczy innych naszych postaci na koncie. Przypomina więc to addon Armory.
Battlegrounds – znacznie ułatwia nam walkę na battlegroundach, dodając najróżniejsze liczniki czasowe czy umożliwiając nam wezwanie posiłków zaledwie jednym przyciskiem myszki.
Gather – wbudowany addon Gatherer, czyli baza naszych roślin czy źródeł mineralnych.

Cartographer (pobierz)

Interfejs – mapa

Jeden z najbardziej podstawowych addonów w WoWie – m.in. odkrywa nam całą mapę, pozwala na zapisywanie notatek oraz automatycznie zapamiętuje zbierane zioła czy skały (podobnie do Gatherera). Posiada także mapki instancji, ale do tego znacznie bardziej polecam addon Atlas. Możemy dowolnie zmieniać wielkość i przezroczystość mapy, a także lekko przyciemnić lub pokolorować obszary, których jeszcze nie zwiedziliśmy (przydatne dla achievementów). Moim zdaniem obowiązkowy addon.

Deadly Boss Mods (pobierz)

PvE – pomoc do raidów

W większości gildii jest to jeden z kilku wymaganych addonów. Prawie każdy boss w grze ma jakieś umiejętności, które wykonuje co określony czas. Ten addon go liczy i pokazuje nam to na np. paskach które się ładują. Ostrzega nas także poprzez np. „trzęsienie się” (dosłownie) lub czerwone tło ekranu przed np. nadchodzącym Frenzy, Shadow Nova czy spadającym Infernalem. DBM jest dostosowany właściwie do każdego bossa raidowego, bardzo często aktualizowany. Przy niektórych bossach oferuje także dodatkowe opcje, jak np. listę osób, które stoją w pobliżu X yardów od ciebie (w niektórych walkach trzeba być oddalonym od innych graczy).

EasyMail (pobierz)

Poczta

Nie jest to addon, bez którego nie można się obyć, ale z pewnością zaoszczędza on trochę czasu, zwłaszcza, jeżeli często dostajemy w grze pocztę (i np. często siedzimy w auction house). Pozwala on na wzięcie przedmiotów ze wszystkich listów ze skrzynki jednym kliknięciem myszki, a także usprawnia wysyłanie maili, poprzez np. wbudowaną książkę adresową składającą się z graczy z friends list i twojej gildii.

Gatherer (pobierz)

Dla profesji zbierackich

Obowiązkowy addon dla górników czy zielarzy. Zapamiętuje wszystkie minerały, zioła oraz skrzynki jakie otwarliśmy, a następnie pokazuje je na mapie & minimapie. W pełni konfigurowalny, możemy określić wielkość & przezroczystość ikonek czy zasięg ikonek na minimapie. Możliwość dzielenia swej bazy z innymi, a także statystyki, co średnio znaleźliśmy w danej rzeczy.

GearScore (pobierz)

Kalkulator GS, czyli błyskawiczna ocena gearu innego gracza

Addon ten bardzo szybko zdobył popularność i obecnie posiada go znaczna większość graczy na 80lv. Wbudowana do gry funkcja Inspect przesyła do niego informację o gearze, enchantach i gemach danego gracza i oblicza tzw. GearScore. Dzięki temu addonowi wystarczy na gracza najechać myszką, aby dowiedzieć czy jego sprzęt pochodzi z heroiców czy z heroic Ulduar! Jeżeli szukamy zorganizowanej i dobrej grupy na PuGa na jakiś raid, addon ten bardzo ułatwi nam życie – możemy błyskawicznie sprawdzić ekwipunek gracza i ocenić, czy nadaje się do danej instancji.

Gladius (pobierz)

PvP – arena

Bardzo przydatny addon dla graczy walczących na arenach. Pokazuje on wrogów na arenie w podobny sposób do naszego party – pokazuje ich klasę, paski życia i many, oraz buffy i debuffy. Może nas także zawiadamiać przy np. niskim życiu wroga lub sojusznika. Bardzo przydaje się pokazanie klas wroga już po samym otwarciu bram, co pozwala na szybkie opisanie kolejności zabijania czy wyboru taktyki przez drużynę.

IceHUD (pobierz)

Paski życia

IceHUD pokazuje nam nasz status, czyli punkty życia, many, pasek ładowania (casting bar) na samm środku ekranu dookoła naszej postaci, w formie owalnych pasków czy półokręgów. Dla niektórych wygląda to bardzo efektownie, a poza tym lepiej uważamy wtedy na swoje zdrowie czy manę. Zalecam spojrzenie na screena.

ItemRack (pobierz)

Zmiana gearu 1 kliknięciem

Przymusowy addon dla hybryd, a właściwie dla każdego gracza, który posiada kilka specjalizacji (heal/tank/dps, pvp/pve). Dzięki niemu, możemy zapisać nasz aktualny sprzęto jako np. „DPS gear”, a następnie w każdej chwili móc się w niego przebrać jednym kliknięciem. Addon posiada wiele innych funkcji – gear możemy zmieniać przez wbudowane skróty klawiszowe lub przyciski umiejscowione gdzieś na ekranie. Zmieniany może być nawet automatycznie – gdy np. tylko pojawiamy się na battlegroundzie czy arenie.

LightHeaded (pobierz)

Expienie – robienie questów

LightHeaded został stworzony przy użyciu popularnego serwisu WoWHead i pokazuje komentarze z tegoż serwisu na temat danego questu, którego właśnie oglądamy w questlogu. Jest to bardzo przydatne – zwykle znajdziemy tam dokładne koordynacje (do których przydaje się addon TomTom), a jeżeli zadanie jest bardziej skomplikowane, opis i komentarze w j. ang. na temat tego zadania, np. przedmiot znajdziemy w kilku losowych miejscach – x, y i z; można skorzystać z jakiegoś skrótu czy danego mobka można pokonać w jakiś specyficzny sposób. Jest to addon bardzo przydatny, nawet jeżeli mamy już QuestHelpera, ale raczej tylko dla znających jako tako angielski.

LootFilter (pobierz)

Usuwanie/sprzedawanie mało wartych itemków

Jesteś zmęczony usuwaniem z ekwipunku wszystkich g…o wartych przedmiotów, które zdobywamy z lootowania każdej zwłoki? Looter filtruje nasz loot, automatycznie kasując lub podnosząc to co mu rozkażemy – wg. nazwy, wartości lub jakości przedmiotu. Dodatkowa opcja automatycznego sprzedawania vendorowi trashu znacznie przyspiesza naszą grę i uwalnia ją od monotonnej czynności sprzedawania szarych itemków.

MikScrollingBattleText (pobierz)

„Combat log na ekranie”

Na pierwszy rzut oka, nie jest to addon jakoś specjalnie potrzebny. Jednak, gdy go pewnego razu wyłączyłem, bardzo przeszkadzał jego brak, gra była taka „nudniejsza”. MikScrollingBattleText pokazuje nasze/wroga/sojuszników obrażenia na środku ekranu, kolorowymi ruchowymi napisami. Krytyki pokazywane są większymi napisami, może nas także informować o np. odblokowaniu Overpower czy Mongoose Bite. Spójrzcie na screenshot obok, jeżeli jeszcze nie wiecie o co mi chodzi. Bardzo często to widać na filmikach z youtube, np. z taktykami. Addon ten jest w pełni konfigurowalny, możemy zaznaczyć co ma być pokazywane, jakim kolorem, jaką wielkością czy w którą stronę ma zsuwać się napis.

MobInfo-2 (pobierz)

Interfejs

MobInfo2 zmienia tooltip, który widzimy najeżdzamy myszką na mobie (bezpośrednio na moba lub na jego ikonkę w lewym górnym rogu), znacznie zwiększając jego treść. Możemy zobaczyć, ile posiada życia, many, ile za niego otrzymamy expa, ile takich mobków potrzebujemy zabić by otrzymać kolejny poziom, ile średnio zostawia złota i jak często jaki loot z niego otrzymaliśmy. Wszystkie dane zbierane są przez nas automatycznie – addon po prostu np. automatycznie zapisuje sobie loot z moba i potem pokazuje średnią zrzucania tego przedmiotu. Bardzo przydaje się także np. informacja o tym, że potwór lubi uciekać pod koniec walki, albo że jest odporny na jakąś magię. Opcje są bardzo szczegółowe i możemy sobie łatwo wszystko dostosować, co ma pokazywać lub w jaki sposób.

Omen Threat Meter (pobierz)

PvE – wykres aggro

Wymagany chyba we wszystkich gildiach PvE. Bazując na combat logach, pokazuje w poziomym wykresie aggro poszczególnych członków raidu, sortując od najwyższego aggro. Nie wyobrażam sobie gry hunterem w PvE bez niego – pokazuje o ile aggro więcej (lub mniej) ma tank. Gdy różnica jest mała, daje nam do wiadomości że boss zaraz rzuci się na nas i powinniśmy przystopować z DPSem.

Perl Classic Unit Frames (pobierz)

Interfejs

Jeden z najbardziej popularnych addonów. Dzięki niemu, możemy dowolnie dostosować właściwie prawie cały ekran – wszystkie ikonki buffów i ikonki celów: siebie, biężacy cel czy ikony całego party lub raidu. Najlepiej zajrzyjcie na screena, aby dowiedzieć się jak to wygląda. Możemy dostosować ile i jakie elementy chcemy widzieć na ekrany, np. buffy danego gracza czy focus focusu grupy 5. w raidzie. Jeżeli mamy małą rozdzielczość (np. 1024×768), bez użycia tego addonu trudno jest zobaczyć cokolwiek na ekranie, jeżeli mamy powystawiany cały raid i jeszcze buffy każdego z tych graczy. Z tego właśnie powodu jest bardzo wymagany u np. healerów. Jest jednak jeden minus – trzeba spędzić trochę czasu na dostosowaniu tego addonu do swoich upodobań – ma ogromne możliwości konfiguracji.

Prat (pobierz)

Interfejs – Chat

Bardzo ładnie modyfikuje chat, poprzez wiele różnych modyfikacji jak np. zamienienie [Guild] na [G], wprowadzenie czasu napisania danej wiadomości, możliwość klikania na linki do stron oraz informuje nas o poziomie i klasy chatującego poprzez pokolorowanie nicka oraz dopisanie przed nim liczby oznaczającej lvl.

Quartz (pobierz)

PvE & PvP – paski ładowania

Wprowadza bardzo przyjazne paski, odpowiadające za ładowanie się czaru czy pozostały czas buffów. Pokazuje to samo także dla twojego zaznaczonego wroga czy sojusznika. Bardzo się przydaje także np. hunterom, którzy muszą umiejętnie czarować Steady Shot pomiędzy sekwencjami Auto Shot’u, który także jest pokazywany na pasku ładowania.

QuestGuru (pobierz)

Interfejs – przyjaźniejszy i większy questlog

Zawsze, zwłaszcza na moim starym 17-calowym monitorze (jak i nowszym 22” :P), bardzo denerwował mnie questlog, w którym lista questów miała długość 2cm, przez co przewijanie w niej 30 questów było dla mnie udręką. Ten addon zmienia okienko z questami na 2x szersze, przez co po lewej stronie mamy spis questów, a po prawej ich opis (w pełni sprawnie współpracuje z addonem LightHeaded). QuestGuru posiada także własny tracker questów, który można dowoli i łatwo konfigurować, co znacznie ułatwia expienie i robienie questów. Oprócz tego, są także opcje odtwarzania dźwięku podczas osiągnięcia wszystkich celów w queście. QuestGuru zapisuje także wykonane przez nas questy i możemy sobie je zobaczyć w osobnej zakładce questlogu.

Quest Helper (pobierz)

Expienie – robienie questów

Jest wiele addonów tego rodzaju, Quest Helper jest jednak zdecydowanie najdokładniejszy i ma najwięcej opcji (choć dosyć pamięciożerny). Bez żadnego ustawiania, śledzi nasze wszystkie questy i pokazuje gdzie teraz mamy iść, co tam zabijać, co z tego zbierać, gdzie to oddać i ile nam to wszystko zajmie czasu i pokazuje nam to wszystko na mapie jaką drogą powinniśmy się kierować. Ba, bierze pod uwagę nawet nasz hearthstone, by skrócić drogę. O ile nie jesteś wykoksowanym 80lvlem, musisz ściągnąć ten addon! Znaaaacznie ułatwi wykonywanie questów.

RaidMobMarker (pobierz)

(

Markowanie mobów

Malutki addonik, który dodaje do gry malutkie okienko (patrz screen), pozwalające na zamarkowanie aktualnie zaznaczonego moba. Okienko pokazywane jest tylko wtedy, gdy możemy markować (raid/party leader lub raid assistant). Bardzo przydatne dla tanków w heroicach – mobków jest tam bardzo dużo, przez co zaoszczędzimy wtedy dużo czasu – markowanie z tym okienkiem nie sprawia problemu i nie musimy najpierw otwierać menu kontekstowego by móc wybrać marka.

Rating Buster (pobierz)

Porównywanie przedmiotów

Z czasem, baaardzo zaczęły mnie irytować pytania „Mam X i Y, co lepsze?” „Wypadło X ale ja już mam Y, opłaca mi się to brać?”. Po szybkiej i niedużej konfiguracji (niekoniecznej zresztą), mamy odpowiedź napisaną od razu na tooltip’ie, poprzez powypisywane różnice między przedmiotami. Rating Buster może automatycznie dodać wybrane przez nas gemy, pominąć enchanty, i co najważniejsze: zamienia ogólne statsy na bardziej szczegółowe: 22.08 crit rating = 1%, 1 agility (hunter) = 2 ranged attack power, 2 armor, 0.04% dodge, 0.025% crit.

Recount (pobierz)

Miernik DPSa

Wchodzimy do instancji, resetujemy licznik. Przez cały czas, addon będzie mierzył obrażenia wszystkich graczy z party, razem z innymi statystykami, jak np. leczenie, ilość odebranych obrażeń. Po bossie, addon może napisać na chacie raidowym listę 10ciu najlepszych DPS z ostatniej walki (bossa) czy całej instancji. Jedną z kilku innych opcji Recount’a są jeszcze graficzne wykresy, jak na zdjęciu obok.

Titan Panel (pobierz)

Interfejs – pasek ala menu start

Dodatkowy pasek (lub 2 paski), pokazywany na samej górze lub dole ekranu. Można na nim zamieścić najróżniejsze rzeczy, np. pasek głośności, zegar, licznik amunicji, wolnego miejsca w backpacku, ilość doświadczenia potrzebnego do poziomu, ilość golda zdobywanego na godzinę czy procent ekwipunku który jest zniszczony. Wiele addonów korzysta z tego addonu, dodając ikonkę właśnie na panel, zamiast na minimapę. Polecam, Titan Panel przyda się każdemu.

UnitPrice (pobierz)

Auction House

Addonik dodający małe usprawnienie, które IMO powinno być wbudowane razem z grą lub dodane przez Auctionnera. Pokazuje on obok nazwy itemu cenę, jaka wychodzi za jedną sztukę. Często, gdy chcemy kupić np. Eternal Fire, mamy do wyboru kilkadziesiąt ofert. Dzięki temu addonowi nie musimy liczyć co będzie korzystniejsze i nie będziemy musieli liczyć co jest tańsze – 1 sztuka za 3g, 6 sztuk za 16g, 17 sztuk za 50g czy 20 sztuk za 61g.

Chciałbym podziękować użytkownikom Bombatas i Patricko, którzy dali kilka propozycji i pomogli przy napisaniu kilku tutejszych opisów.

184 komentarzy(e) - Wrzesień 27th, 2008 Czytaj więcej >>


Komentarze :

 • Podawać przykłady :P Znajdę coś ciekawego to dodam, nie chce tu dodawać addonów na siłę.
  EDIT 24.X – dodałem addon Perl Classic Unit Frames, który znacznie zmienia interfejs i wygląd głównego ekranu w grze.


 • Hmm…a moznaby dodac tu oficjalne addony BLizzarda? Te z nazwa np. BLizzard_TalentUI. Słyszałem, że OGROM MASY LUDZKIEJ ma problemy z folderem AddOns przy pierwszej instalacji i re-instalacji by zpatchowac do 3.0+.
  Tez mialem z tym problem i gdyby ni kumpel to nie poradziłbym sobie….musialem manualnie ofcjalne AddOny przenosic -.-


  ~highWayToHell
 • Hm.. W sumie dobry pomysl, nie myslalem ze te addony sa potrzebne do aktualizacji. Pomysle nad tym.


 • no jeszcze mobinfo tu wklej


  ~dakhala
 • EDIT 5.XI dodalem mobinfo, zaproponowany zreszta wyzej przez dakhala (dzieki). Niedlugo moze dodam te oficjalne addony (highWayToHell). Jak ktos ma jakies propozycje, mowic (ale pamietajcie, ze jest to lista najwazniejszych) addonów.


 • do jakiego folderu to wkleic??


  ~Zaku
 • Wlasnie napisalem na poczatku strony katalog do ktorego nalezy skopiowac addony (interface/addons/).


 • Można by także dodać: ‚ARCHUD’
  http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/arc-hud.aspx
  Jeden z moich ulubionych.
  Gratuluję świetnej strony .


  ~Ponury
 • Faktycznie, znam te ‚pierścienie’ z paskami życia z wielu screenów, ale Arc-HUD nie był aktualizowany od roku. Musiałbym znaleźć podobny addon, który będzie działać pod wersją 3.0.3.


 • Podam też proponowane pozycje ,które moim zdaniem będą użyteczne oraz opisy ,które mam nadzieje ułatwią pracę Slimakowi :]
  Witam was wszystkich serdecznie bardzo fajna stronka jestem pierwszy raz mam kilka propozycji co do addonów. Zacznę od

  Arc-HUD – jego działającą alternatywą jest iceHUD ( http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/ice-hud.aspx ) IceHUD pokazuje nam status naszej postaci tj. hp,mp ,combat state,cast bar itp. centralnie na środku ekranu dookoła naszej postaci co dla niektórych jest bardzo wygodne oraz wygląda efektownie.

  Cartographer – podstawowy addon mapy w wowie odkrywa całą mapę,współpracuje z QuestHelperem, można ustawić pokazywanie miejsca w którym odkrywamy dany fragment mapy co jest przydatne w archivements ,można zmieniać alpha [przezroczystość] oraz rozmiar mapy ,przy dodaniu kilku addonów zapamiętuje zbierane zioła ,skały itp. (ale tutaj został już wymieniony Gatherer) łatwo można go dostosować do swoich potrzeb. Moim zdaniem obowiązkowy addon.

  TomTom – Pozwala wpisać coordy na mapie (np.41,54 myślę ,ze każdy wie o co chodzi) pokazuje również małą ramkę z naszą obecną pozycją (można ją dowolnie przestawić oraz ustawić precyzje coordow) ,które zostaną zaznaczone punktem na mapie, do którego pokieruje nas strzałka (jeżeli sobie tego zażyczymy i odpowiednio ustawimy addon) Dodatkowo współpracuje z addonem LightHeaded (poniżej) i pozwala po kliknięciu na coord z addona lightHeaded ustawić go automatyczne na mapie. Punkty łatwo siękasuje w razie potrzeby. Dodatkowo punkt ,który zostanie zaznaczony na mapie możemy w łatwy sposób linkować do chatu.

  LightHeaded – Addon ,który pokazuje komentarze z wowheada na temat questów tuż obok quest loga (jest to bardzo przydatne ,gdyż możemy tam znaleźć coordy questa oraz dokładny opis w j.ang w razie trudności.) Wspaniała współpraca z addonem TomTom (powyżej) oraz wielka baza informacji w tak niewielkim addonie czynią go pozycją obowiązkową.

  Aloft – W wowie można ustawić paski życia pokazywane nad postacią (bodajże ctrl + V w tym oddonie jest to przypisane V) co w niektórych sytuacjach może być pomocne ,dlatego przedstawiam ten addon. Modyfikuje on standardowe paski i pozwala wybrać nam jedną z kilku propozycji alternatywnych ,które wyglądają ładniej i „czyściej”. Można ustawić alpha, wielkość pasków ,czcionkę , pokazywanie naszego threat (bardzo przydatna funkcja dla tanka AoE lub tankującego kilka mobków jednocześnie tanka). Nie będę się rozpisywał bo paski można skonfigurować dowolnie.

  QuestGuru – Fajny addonik modyfikujący nasz questlog. Po lewej stronie mamy listę questow a po drugiej opisy. Na prawo od opisów jest LightHeaded jeżeli oczywiście używamy tego addona co razem daję nam bardzo czystą oraz użyteczną kompozycję. QuestGuru posiada własny tracker questów oraz dźwięki informujące nas o postępie questa (można to wyłączyć). Dodatkowo addon ten zapamiętuje historię robionych przez nas questów oraz questów ,które porzuciliśmy.

  LootFilter – jest to addon ,który nie jest updatowany do 3.0.3 lecz działa doskonale. LootFilter pozwala filtrować nasze looty to znaczy możemy dowolnie ustawić jakiej jakości itemy ma automatycznie kasować lub podnosić lub wpisać ręcznie do addona co ma brać (wpisując nazwę przedmiotu) albo czego nie brać. Automatyczne sprzedawanie vendorowi trashu oraz innych rzeczy zależy jak sobie ustawimy.


  ~Bombatas
 • O kurde :D Jasne, że skorzystam – dodam te addony jeszcze nawet chyba dziś.


 • LootFilter działa z wersją 3.0.3 sam go przeciaż używam. Ale ten addon wymaga troche wkładu pracy i znajomości ang ,żeby go dobrze ustawić.


  ~Bombatas
 • @up
  Faktycznie, działa w wersji 3.0.3, ale przy uruchomieniu WoWa pojawia się błąd. Wystarczy jednak kliknąć OK i możemy dalej grać, włącznie z działającym LootFilterem.

  Co do ustawień – na razie zrobiłem sobie, żeby wywalał tylko przedmioty szare warte mniej niż X golda. Nie ryzykuje z pozostałymi przedmiotami, bo potrafi wywalać rzeczy potrzebne do profesji (warte dużo na AH, nic nie warte u vendora). Choć myślę, że musiałbym to jakoś ładnie skonfigurować, żeby także się nadawało.


 • Do errorow polecam kolejny addonik Swatter. Nie wypieprza ci tabliczek z errorami tylko trzyma je w addonie.


  ~Bombatas
 • Mam Swattera (jest domyślnie z m.in. auctoneerem), ale on także wywala mi tego errora przy zalogowaniu się do gry. Chyba, że da się włączyć ignorowanie tych błędów?


 • Z mojej strony chciałbym podać takie addon/addony jak:

  ag_UnitFrames – bardzo ciekawa alternatywa dla X-Perla za którym nie wszyscy przepadają. Addon jest prosty w ustawieniach, jak i mało waży. Daje nam możliwość zmiany miejsca, kolorów, stylu, czcionki na naszych paskach życia jak i many/rage/energy/runic.

  WIM – denerwuje Cie jak ktoś Ci pisze whispa, a zaraz go nie widzisz z powodu innych wyświetlających się szybko komunikatów? Dzięki temu addonowi skończą się Twoje problemy. Tworzy on osobne okienko dla whispów i wyglądem przypomina komunikator internetowy. Posiada również ciekawą funkcję WIM to WIM, czyli jeśli druga osoba posiada również WIM’a będziemy widzieli kiedy pisze na klawiaturze, w jakim miejscu się znajduje, itd. Oczywiście wszystkie funkcje można dowolnie modyfikować!

  Omen – wymagany na wszystkich raidach czy instancjach. Addon pokazuje threat na danym mobie czy bossie przez wszystkim w drużynie. Omen posiada również funkcje pokazywania Healing threatu.
  Ważne, aby każdy posiadał Omena ponieważ, jego brak spowoduje brak wyświetlania w statach.

  FuBar – konkurent Titan Panela. Posiada tą zaletę, że możemy dowolnie modyfikować górny i dolny pasek. Zmieniać jego wielkość, przezroczystość, oraz najważniejsze czyli wybieranie wyświetlanych na nim informacji. Można pobierać do niego dodatki, np. FuBar Bag, FuBar Durability, itd.

  Outfitter – świetny addon dla tych co zmieniają swój ekwipunek w zależności od stylu walki. Np. tank/dps. Za pomocą jednego kliknięcia możemy zmienić swój cały gear z tanka na dps, nawet podczas combatu. Bardzo przydatne na raidach, czy instach.

  Pozdrawiam.


 • Ładnie to pokazałesc mogłes jeszcze Carbonite to jest podobne jak QH tylko ze efektywniejszy, ale jak masz kogos w ”Friends” pokazuja sie dziwne napisy ale i tak go polecam ;] Pzdr;p i Szczesliwego nowego roku


 • Fajnie fajnie, wiele addonów mi się przyda, tylko ja nie mam patcha 3.0.1 itd. tylko gram cały czas na 2.4.3 bo mój net jest tak wolny, że kilka dni patch się będzie ściągał. Te addony (patrzyłem) nie działają na 2.4.3, czy wie ktoś skąd można pobrać addony pod 2.4.3???


  ~Xardas80
 • niesety ja nie mam w folderze inferance folderu addons ;/


  ~sloma
 • To utwórz nowy folder i nazwij go ‚addons’. Tam skopiuj addony i wszystko powinno dzialac.


 • cholera, a mi ani klh ani omen nie dziala, tzn odpala sie okno po starcie ale zadnego agro nie pokazuje, wtf i cashe usuwalem, wersje mam dobre bo innym dzialaja a mi nie ;-) co robic ?


  ~lulek
 • Może spróbuj wyłączyć wszystkie addony oprócz omena. Możesz też skasować wszystkie pliki związane z omenem (czyt. pliki które mają w nazwie „omen”), które znajdują się w katalogu WTF (są tam pliki konfiguracyjne).


 • Czy te addony ida na wow tbc?


  ~ROYAl
 • Niektóre chodzą dobrze, inne zaś potrafią natworzyć multum błędów przy samym zalogowaniu się do gry. Jeżeli gracie na 2.4.3 to zalecam wtedy zaopatrzenie się tylko w te najważniejsze addony i ewentualne ich wyłączenie, jeżeli nie działają.


 • jak wgrac te mapki cartographer ?? wkleilem do folderu addons i nic nie dziala ;/ mam wersje 2.4.3 odp mi ktos szybko plss


  ~bukos
 • Bycmoze po prostu ten addon nie dziala pod 2.4.3? (Wszystkie addony tu sa do wersji najnowszej czyli aktualnie 3.0.8). Przy logowaniu, w ekranie wyboru postaci kliknij na przycisk Addons (lewy dolny rog ekranu) i zobacz czy w liscie addonow jest wlaczony cartographer.


 • Na ekranie z postacią nie mam w lewym dolnym rogu mozliwości zaznaczenia addonów. Po prostu nie ma tej opcji. czy ktos wie jak ja można aktywować?


  ~bony
 • To oznacza ze nie masz żadnego addonu w katalogu Interface/Addons => czy na pewno przegrales je do odpowiedniego katalogu? (np. addon zamiast addons )


 • Hej, rozwiązałem problem. W katalogu było napisane AddOns. nie wiem skąd to duże O.
  Teraz juz wszystko śmiega.
  Dzięki za pomoc


  ~bony
 • Witam ! Chciałbym się dowiedzieć jak zainstalować Addon o nazwie: Quest Helper. Z góry dziękuje :)


 • Instaluje go się tak samo jak każdy inny addon (patrz wstęp strony z addonami). Co do addona z mapką – zapytaj może na forum.


 • Czy jak mam WOTLK to addony będą działać?


  ~Patsior
 • Jasne, wszystkie tutejsze addony działają na najnowszej wersji World of Warcraft.


 • Drobna aktualizacja – zamieniłem Bayi’s Extended Questlog na Questguru i Proximo na Gladiusa (addony te są bardzo do siebie podobne, ale BEQ i Proximo nie są już od dawna aktualizowane). SCT też nie jest aktualizowany od pół roku, ale nie znam dla niego alternatywy a SCT w 3.1 nadal działa. Być może wstawię potem kilka alternatyw dla Perla – HealBot, Grid, X-Perl czy Pitbull.


 • No właśnie, trzeba trochę dodać addoników, ale szczerze jak ktoś chce może poświęcić tą godzinkę i poszukać na wowcurse itp.


  ~Xardas80
 • Pomocy jak mam prat ten addon z chatem to mi nie wyświetla wiadomości z /w


  ~Byaku
 • Ej a co z MobInfo 3?? a tak wogóle to 2 nie ma – link zresztą nie działa. Można by wstawić (i napisac przy okazji jak go zainstalowac :P)


  ~Qornello93
 • MobInfo na naszej stronie to aktualnie MobInfo2-3.73, ale jest biezaco aktualizowany. A link działa, bynajmniej u mnie ;p Addona instaluje sie tak jak inne, a kto chce to moze pobawić się w jego konfigurację (za pomocą ikonki przy minimapie).


 • Mi by sie przydało cos do questów zebym wiedział ile expa dostane za jekiego questa.


  ~Hmm
 • Takiego addona niestety z tego co wiem nie ma. Ilość otrzymanego doświadczenia zależy od poziomu postaci w chwili zgłoszenia ukończenia zadania. Utworzenie tabel do poszczególnych Questów jest możliwe ale na 99% takie nie istnieją, nikomu nie chciałoby się tego robić. Zbyt wiele Questów, kombinacji lvlowych.


  ~Gotarm
 • Witam mam pytanie jeszcze dotyczace addonow jest jakis addon który pokazuje mi ze ktos teraz na mnie kliknoł chodzi mi o taki addon ktory mi wyswietli ze ktos np. zaznacza mnie i ma zamiar atakowac lub ze poprostu zerka na mnie !


  ~Sajan
 • Perl Classic Unit Frames pokazuje twoj target oraz target twojego targeta i moba badz gracza co ciebie ma na celu


  ~zeglarz
 • Witam, poszukuje addona odpowiedzialnego za te fajne cyferki w filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=PuvKiJsG9Mo Z góry dziękuje


  ~samael
 • HMM: Lighthead, tam masz wszystkie informacje.
  Samael: Chodzi ci zapewne o Scrolling Combat Text.

  Oba addony dostępne na tej stronie.


  ~Xardas80
 • witam jaki to addon dla palla co pokazuje na srodku ekranun p hammer of wrath?? i ci ta minego co sie ma uzyc:P


  ~Deathstrike
 • Scrolling Combat Text bodajże ma taką funkcję, ale nie wiem czy nadal to działa, gdyż nie jest on chyba aktualizowany od pewnego czasu.


 • witam prosze o linka do SCt pod wersje 3.0.9 bo tutaj jest chyba pod 3.1. http://www.wowinterface.com/downloads/info3965-ScrollingCombatText.html


  ~oski92
 • Sprawdziłem, i SCT faktycznie nie jest aktualizowany już od bardzo dawna (od listopada 2008). Zamieniłem go więc na MikScrollingBattleText – addon bardzo podobny i jest on na bieżąco aktualizowany.


 • Jej dzięki naprawdę wiele tu addonów które się przydadzą, a na curse cięzko czasem coś konkretnego znaleźć :) Super- dzięki wielkie.


  ~Brilarith
 • Ja natomiast poszukuje addona który zmieni mój Self-bar na wzór HP Bara z God of war http://i84.photobucket.com/albums/k22/C-h-a-0-s/god-of-war-chains-of-olympus-scr-1.jpg


  ~Deodam
 • mody na szóstkę ale może jakiś CT mod bo szukam i znaleźć nie mogę :D ;)


  ~Sicc
 • Witam ten quest helper mi nie dziala , moze mi ktos podac jakas stronke z qh ?? z gory thx i pozdro. :)


  ~Aurelio
 • Zapewne nie grasz na najnowszej wersji gry (grasz na privie) – w takim razie przykro mi. • ~Rway
 • Ale o ktora czesc dokladnie ci chodzi na tym filmiku?


 • O te doty ile trwaja na wrogu. chodzi mi generalnie o to, że pokazane są sekundy na dotach na wrogach


  ~Rway
 • Need addon

  http://www.youtube.com/watch?v=BCrMwouzzFA

  taki co pokazuje na czerwono czar jak go ne moge uzywac a jak moge juz to pokazuje juz kolory zwykle


  ~Rway
 • Witam.
  Czy ktoś wie jak zapisać interface tak, żebym mógł go wczytać kiedy zmienię ustawienia na innym komputerze i później będę chciał z powrotem grać na swoim??


  ~BeAssOne
 • Wystarczy, że przekopiujesz sobie na pendrive’a katalog WTF z katalogu World of Warcraft. Innego sposobu w sumie nie ma – plików konfiguracyjnych nie da sie przechować na serwerze WoWa.


 • mhm… a co jesli wgrywam addony do odpowiedniego folderu(interface>addons) i gdy odpalam gre ich nie czyta??;]


  ~GoblinPan
 • Potrzebuje addona MobInfo działającego na 3.3.0


  ~black78
 • Witam !

  Jeżeli można prosić, to proszę do Update Addonów wraz z Patchami :).


  ~Siwy
 • Addony aktualizują się same do najnowszej wersji gry, gdyż nie są przechowywane na naszym serwerze. :-)
  Czasami co prawda jakiś addon po prostu przestaje być rozwijany przez swojego autora – dajcie mi wtedy o tym znać, to wstawię dla niego jakąś alternatywę.


 • Zna ktoś taki addon który pokazuje jakie zrobiłem q w danej krainie i jakie muszę jeszcze zrobić ?


  ~pasciakos
 • QuestGuru pokazuje te już wykonane. Te które jeszcze trzeba wykonać – nie wiem.


 • Witam wszystkich mam do was ogromną prośbę ludziska… ;D Muszę się dowiedzieć jak nazywa się ten addon który zaznaczyłem na czerwono, oraz czy to zaznaczone na żółto jest częścią tego samego addonu ;) z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam… ;D
  http://img18.imageshack.us/img18/9021/schowek02x.jpg


  ~Marrik
 • Witam ponownie :) w międzyczasie jak czekałem na waszą odpowiedź to znalazłem już ten addon o który mi chodziło, lecz pojawił się kolejny problem :( Mianowicie jak załączyłem na ss to nie mogę przenieść okna czatu troszkę wyżej, tak aby mi nie ścinało się z innymi addonami.. http://img718.imageshack.us/img718/5651/schowek04.jpg czy może macie jakieś pomysły jak podnieść czat troszkę wyżej?? z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :D


  ~Marrik
 • Skoro już znalazłes odpowiedź na swoje pytanie, mógłbyś chociaż napisać co to są za addony =)


 • Marrik jak zrobić ten chat bo też mam ten problem ;/


  ~Scorpion22
 • czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć do czego służy gear score?


  ~knot
 • witam jak dodac swoj dziek do do np hammer of wrath ?? MikScrollingBattleText bo nie mam pojecia ;/


  ~Death
 • Opisuje nasz sprzęt, obliczając m. in. średni item level naszych itemków.


 • Siemka mam prośbę. Jak nazywa się ten addon o którym Marrik mówił??? Prosze o pomoc.


  ~Miesio
 • Addon o którym mówił Marrik to SpartanUI


  ~Masmix
 • Dzień dobry pytanie mam kojarzycie może nazwę addona który pozwala w burning crusaid pisać kolorami ? np na niebiesko na czacie Guildi ? z góry dziękuje :)


  ~Molek
 • @Molek
  Nie ma takiego.


 • Chce poruszyc temat dotyczacy addona GearScore, duzo o nim rozmawiałem z róznymi osobami doszlismy do wniosku ze mniej wiecej w ogresie sie jego pojawienia servery wowa zaczeły coraz bardziej lagowac. Podobno jest to spowodowane własnie tym addonem gdyż inspektuje on wiele osób…. , czy wasza opinia jest taka sama prosze o odp.


  ~uaksz555
 • Przydał by mi się jakiś Addon Który pokazuje Cordy na mapie, ale nie Cartographer bo zajmuje w *huj miejsca i Mapa jest potem brzydka :P


  ~jaro787
 • @jaro787
  Titan Panel?


 • Poda mi ktoś addon do włączania sobie muzyki w wowie żebym nie musiał minimalizować żeby włączyć lub zmienić piosenke…


  ~x2x2x2pp
 • Autor: x2x2x2pp12 Marzec 2010, 14:58

  Poda mi ktoś addon do włączania sobie muzyki w wowie żebym nie musiał minimalizować żeby włączyć lub zmienić piosenke…

  Plecam Ci program foobar 2000, można tam ustawić globa binds ( czy jakoś tak). Np. ustawisz sobie funkcje ,,następną piosenka” na np. num + i teraz wystarczy podczas gry wdusić num + by poleciała następna piosenka.


  ~Yahu
 • hmm zna ktos addon ktory pokazuje kto ile damage zrobil na danym celu naprzyklad na profesorze na glutach ile %


  ~Thavi
 • Recount jest od tego:)


  ~kaliente
 • ta ale mozna chyba nim linknac w jednym czasie wszystkich damage na profesorze, a czy mozna jakos linknac wszystkich damage na glutach ?


  ~Thavi
 • Hm.. Co? Nie rozumiem cię.


 • no chodzi o to ze chce zobaczyc jedna liste wszystkich osob ile zrobily % damage na glutach u Profesora.


  ~Thavi
 • Był jeszcze taki addon, który zmieniał wygląd ‚Social’ … można było obok nazwy przyjaciela dodać notke … jak się nazywa ten addon ?


  ~Biskup
 • Quest Helper wymiata, ale ja polecam Carbonite Quest. Jest on ulepszona wersja Quest Helpera – ma wiele nowych funkcji zachęcam do zassania


  ~Roco
 • co zrobic jesli nie mam przycisku „addons” przy wyborze postaci??


  ~cyryl19955
 • @cyryl19955
  To oznacza, że wgrałeś je do złego katalogu. Katalogi z addonami muszą znajdować się w World of Warcraft/Interface/Addons


 • Chcialem zapytac czy jest addon ktory moze przeniesc lub usunac wyswietlanie tych napisow ,,Skill is not ready” , ,Another action is i progress” itd. gdyz ustawilem sobie interfejs tak ze taget mam wlasnie na gorze gdzie to pokazuje… troche to wkurza bo te napisy zaslaniaja mi cast bar targetu i jego debuffy (uzywamXpearl i quartza.)


  ~Orgist
 • A moze ktos dac link do sciagniecia Carbonite ??


  ~Qlek
 • Dajcie link albo wrzućcie tutaj Carbonite!!!

  ADMIN: Proszę bardzo. Carbonite został dodany do naszej bazy addonów.

  ~technomaniak456
 • Oprócz Carbonite, dodany również został GearScore. Jak macie jeszcze jakieś pomysły – mówcie. Nie chcę jednak tutaj bazy addonów rodem z Curse, a raczej listę tych podstawowych i najbardziej potrzebnych. Skoro jest TitanPanel, FuBar nie będzie potrzebny. To samo tyczy się najróżniejszych Perlów, X-Perlów, Gridów, HealBotów czy Pitbullów. Chodzi mi o takie addony, które są przydatne, a nie mają swojego odpowiednika na naszej stronie.


 • Jest jakiś addon który pozwala słuchać muzyki mp3 w grze? Żeby można tam było robić playlisty i wógle, ale nie epic music player bo on mi nie działa


  ~Dalis
 • Ze swojej strony poleciłbym:
  - XLoot
  - ag_UnitFrames
  - Grid
  - Cartographer_QuestInfo


  ~login_zajety
 • odtwarzacz mp3 w wowie to m.in Epic Music Player polecam


  ~Sign
 • witam wie ktos jak dodac swoj dzwiek do akiegos skilla co jest aktywny w omencie gdy wrog ma mniej niz 20% zycia chodzi o addon MikScrollingBattleText


  ~cyc
 • Ja polecam NeedToKnow, wg mnie jest to jeden z podstawowych addonow to dpsu, mozna ustawisc na nim wszelakie proce z itemow, talentow, internal cooldowny itemow, czy chociazby nasz nastepny auto attack(to do huntow :) )


  ~StrzelajacyZGuna
 • Witam
  Czy wie ktoś, co to za addon który zaznaczyłem czerwoną obwódką na ss’ie? Chodzi mi o actionbars, są praktycznie takie same jak w standardowym interface’ie wow’a, ale jednak jest to bardziej „ściśnięte” do środka. Tutaj ss, trochę niewyraźny:
  http://img101.imageshack.us/img101/4503/beztytuughg.jpg


  ~Shaker
 • Ufff… już znalazłem :)


  ~Shaker
 • Witam mam problem mam takiego wowa kopiowanego bez wymaganej instalacji i jak kopiuje adony a następnie włączam je i wchodze do świata to wyskakuje mi jakiś błąd cały czas ale addon chodz


  ~damianooo111
 • Slimak.: „Jak macie jeszcze jakieś pomysły – mówcie. Nie chcę jednak tutaj bazy addonów rodem z Curse, a raczej listę tych podstawowych i najbardziej potrzebnych. Skoro jest TitanPanel, FuBar nie będzie potrzebny. To samo tyczy się najróżniejszych Perlów, X-Perlów, Gridów, HealBotów czy Pitbullów. Chodzi mi o takie addony, które są przydatne, a nie mają swojego odpowiednika na naszej stronie.”
  OmniCC (http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/omni-cc.aspx), wydaję mi się, że jest przydatny.


  ~Polonista
 • szukam addona pokazującego pasek hp i combo pointów tak jak na tym movie
  musze go mieć znajduje sie pod postacią acrono, prosze o podanie nazwy addonu nie mam pojęcia co to za addon jak sie nazywa, ja nie chce IceHod bo to idiotyczny addon według mnie.
  szukam addona tak jak na movie youtube Acrono ShadowStep PvP 2 Part 1 of 2


  ~Aschero
 • Witam, interesuje mnie addon na którym mozemy ustawić sobie skille, i wgl wygląd naszego paska ze skillami. Szukam i znaleźć nie moge.;( Jeśli by ktoś znał taki addon, prosze o ifno na numer gg 10697697


  ~Milioner
 • Witam! Mam pytanie: Jesli mam addony pod patcha 3.3.2 a gram na 3.2.2a to moje addony beda dzialaly pod patcha 3.2.2a ?
  Proszę o odpowiedz z gory dzieki :]


  ~F@Ja
 • Ja bym jeszcze dodal tutaj Addon Control Panel…raczj nie macie tutaj tego addonu a jest calkiem przydatny
  jak sie ma duzo addonow albo proboje stworzyc wlasne UI bo nie trzeba sie relogowac ciagle


  ~Esior :D
 • ślimak mozesz jeszcze dolaczyc addon BAGNON jest to malo znany addon ale BARDZO przydatny i bez niego poprostu sie meczycie :P
  laczy on wszystkie bagi, w jedno wielkie okienko (dotyczy wszystkich bagow (gildia, bank itp.)


  ~Shabel
 • Siemanko szukam addona do LOW QUESTOW  , taki aby wskazywal skad mam go zaczac….. 

  Z góry dziekuje 

  nr. gg do kontaktu 13112867


  ~krengoslup1
 • hejka .. mam do was pytanie gram na 1 privie nazywa się Sunweel i dzisiaj zaczęło mi coś updatować .. nie jestem pewien ale bez tego pliku tez bym mógł na nim grac .. sciąga się bardzo długo wiec mam pytanie ::: czy mogę jakoś zrobić aby się nie ściągał a ja bym bez niego grał .. jeżeli nie to co to jest zapora "firewall" i jak ją wyłączyć????


  ~ten co pyta
 • hejka .. mam do was pytanie gram na 1 privie nazywa się Sunweel i dzisiaj zaczęło mi coś updatować .. nie jestem pewien ale bez tego pliku tez bym mógł na nim grac .. sciąga się bardzo długo wiec mam pytanie ::: czy mogę jakoś zrobić aby się nie ściągał a ja bym bez niego grał .. jeżeli nie to co to jest zapora "firewall" i jak ją wyłączyć???? …. czekam na odpowiedz !! z gory dzieki


  ~ten co pyta
 • Witam chcial bym sie dowiedziec  czy ma ktos addon taki ze zmienia w lewym gornym rogu nasze zycie mp postac sie rusza skacze w kwadracie ogolnie zmieniona postac tylko na gorze ma ktos? albo poda tylko nazwe a ja go sobie poszukam


  ~MonStereQ
 • kurde zaden addon nie dziala pod 3.3.5a
   mogl by ktos podeslac link


 • WLasnie wiem podajcie ten addon pod 3.3.5a ten co opisywalem pliska


  ~MonStereq
 • Siema mam pytanie co trzeba ustawić aby mieć 2 paski na dole ekranu ( takie że można w nich skille ,,powkładać,, )
  Jest to dla mnie bardzo ważne.


  ~Szyemon
 • Czesc. Znacie nazwe addonu, ktory wyswietla mi cooldowny mojego partnera na arenkach 2v2? np.Gram feral druidem i chce widziec CD mojego priesta na fear. Jak w tym filmiku:http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=165699
  Tyle ze tam jeszcze jest pokazany CD priesta, nie tylko na feara, ale tez na shadowfienda. Bardzo bym prosil o pomoc.Pozdr.


  ~Qski
 • I’ll right away seize your rss feed as I can’t to find your email subscription hyperlink or newsletter service. Do you’ve any? Kindly let me understand in order that I could subscribe. Thanks.


  ~Pinterest Sites
 • Thanks on your marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you
  are a great author. I will be sure to bookmark your blog and will eventually come
  back in the foreseeable future. I want to encourage
  yourself to continue your great work, have a nice weekend!

  Have a look at my web-site laser stretch mark removal


  ~Rose
 • This design is steller! You most certainly know how to keep a reader amused.
  Between your wit and your videos, I was almost moved
  to start my own blog (well, almost…HaHa!) Great job. I really loved what you had
  to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

  Also visit my web site knowledge points learning center


  ~Chadwick
 • Howdy! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.
  If you know of any please share. Cheers!

  Review my website … Stephen


  ~Stephen
 • Wow, amazing weblog structure! How lengthy have you been running a blog for?
  you made blogging look easy. The whole look of your web site is great, let alone the content!

  Here is my homepage :: sprouts Coupons


  ~Emmett
 • First of all I would like to say excellent blog! I had a quick question in which I’d like to ask if you don’t mind.
  I was curious to know how you center yourself and clear your head before writing.
  I’ve had trouble clearing my mind in getting my ideas out. I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are lost just trying to figure out how to begin. Any recommendations or tips? Many thanks!

  Here is my website – optometry ophthalmic technician training


  ~Roslyn
 • Yes! Finally something about paper plates.

  Here is my homepage … Senaida


  ~Senaida
 • Hello, all is going fine here and ofcourse every one is sharing information,
  that’s genuinely fine, keep up writing.

  my page; dr natura coupon


  ~Israel
 • That is a really good tip particularly to those fresh
  to the blogosphere. Brief but very accurate information… Thank you for sharing this one.
  A must read article!

  Review my page – extreme couponing


  ~Donnie
 • I do believe all of the ideas you’ve presented in your post. They are really convincing and can certainly work. Nonetheless, the posts are too short for novices. May just you please prolong them a little from subsequent time? Thanks for the post.

  Review my homepage – toilet paper


  ~Darrin
 • Thanks for the marvelous posting! I genuinely enjoyed
  reading it, you are a great author. I will be sure to bookmark your blog
  and may come back in the future. I want to encourage you continue your great
  work, have a nice weekend!

  Also visit my web-site; toilet paper


  ~Tara
 • Wonderful beat ! I wish to apprentice even as you amend your site, how can i subscribe for
  a weblog website? The account helped me a appropriate
  deal. I have been a little bit acquainted of this your broadcast offered vibrant transparent concept

  Have a look at my web-site :: private tutor


  ~Shantell
 • Since the admin of this site is working, no question very shortly it will be renowned, due to its feature contents.

  Look into my web page: online tutor service


  ~Celsa
 • Hi everyone, it’s my first pay a visit at this website, and paragraph is truly fruitful in support of me, keep up posting these types of content.

  Here is my website Adriana


  ~Adriana
 • Hey there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on.
  Any suggestions?

  Take a look at my weblog; Everett


  ~Everett
 • What’s up, I would like to subscribe for this web site to get latest updates, thus where can i do it please help out.

  My webpage :: Oil change coupons springfield ma


  ~Dave
 • Heya exceptional website! Does running a blog like this take a
  great deal of work? I’ve very little expertise in coding however I had been hoping to start my own blog soon. Anyways, should you have any suggestions or tips for new blog owners please share. I know this is off topic but I simply wanted to ask. Appreciate it!

  Feel free to surf to my weblog; physician assistant


  ~Ivan
 • Thanks for sharing your thoughts about poznam dziewczynę.
  Regards

  Also visit my homepage :: ogłoszenia erotyczne


  ~Roland
 • Hi there Dear, are you truly visiting this web site on a regular basis, if
  so after that you will without doubt obtain fastidious experience.

  Also visit my homepage :: a (http://www.wormsetc.com)


  ~Rodolfo
 • Hello there! Would you mind if I share your blog with my
  myspace group? There’s a lot of people that I think would really appreciate your content. Please let me know. Cheers

  Review my web blog :: chevy silverado headlights


  ~Marilou
 • Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your site
  is excellent, as well as the content!

  Here is my web-site; Learn More


  ~Kellee
 • Pretty section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to
  assert that I get in fact enjoyed account your blog posts.
  Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.

  My page – midsummer


  ~Ronald
 • Magnificent goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you’re just too great.
  I really like what you’ve acquired here, really like what you’re stating and
  the way in which you say it. You make it entertaining and you still care for to keep it wise.
  I cant wait to read far more from you. This is actually a (Lucio) tremendous site.


  ~Lucio
 • With havin so much content do you ever run into any issues of plagorism
  or copyright infringement? My site has a lot of
  unique content I’ve either written myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the internet without my agreement. Do you know any techniques to help protect against content from being stolen? I’d really
  appreciate it.

  Also visit my site: Web Forune Vault :: http://www.medigo.pl :
  :


  ~Quincy
 • Hello there! This is my first comment here so I just wanted
  to give a quick shout out and tell you I truly enjoy reading
  through your articles. Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the same subjects?
  Thank you so much!

  Take a look at my web page … portale randkowe


  ~Lila
 • Right now it appears like BlogEngine is the best blogging platform available right now.

  (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

  My blog post – this website (Erick)


  ~Erick
 • Does your website have a contact page? I’m having problems locating it but, I’d like
  to shoot you an e-mail. I’ve got some creative ideas for your blog you might be interested in hearing. Either way, great site and I look forward to seeing it grow over time.

  Also visit my website … mouse click the up coming post (Melvin)


  ~Melvin
 • Your mode of describing everything in this piece of writing is really fastidious, all be capable of simply be aware of it, Thanks a lot.

  Feel free to surf to my web-site … elewacjedrewniane.
  pl (http://www.evergladesisle.com/member/86678/)


  ~Nancy
 • You have to know the rules of care of the eyelashes at home.
  Sometimes disease can affect a human skin like acne which needs to be treated.
  Just the act of brushing them out will separate the follicles
  and give the appearance of a fuller lash line.

  my blog :: glue on eyelashes – rudeebroda.typepad.com
  -


  ~Catherine
 • I am truly glad to glance at this website posts which carries lots
  of useful facts, thanks for providing these information.

  Also visit my blog post; darmowe porno


  ~Bernice
 • It’s remarkable in favor of me to have a web page, which is valuable in support of
  my experience. thanks admin

  my page :: seks


  ~Gisele
 • Hey there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay.
  I’m undoubtedly enjoying your blog and look forward to new updates.

  Stop by my wweb page 101 extreme couponing


  ~Bill
 • My developer is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the costs.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on a variety of websites
  for about a year and am concerned about switching to another platform.
  I have heard very good things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?

  Any help would be really appreciated!

  Feel free to visit my web-site: drukarnia kraków


  ~Wilda
 • Today, while I was at work, my sister stole my iPad and tested to see if
  it can survive a 40 foot drop, just so she can be a youtube
  sensation. My apple ipad is now destroyed and she has 83
  views. I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!

  Je


  ~Weldon
 • Please let me know if you’re looking for a article writer for your weblog.

  You have some really great articles and I think I would be a good asset.

  If you ever want to take some of the load off, I’d really like to write some material for
  your blog in exchange for a link back to mine.
  Please shoot me an e-mail if interested. Cheers!


  ~Raina
 • Klasse Seite. Vielen Dank.

  besuchen Sie; webdesign


  ~Akilah
 • Gut gemacht, besuchenswerte Page

  cool, schau mal rein : internetagentur


  ~Marsha
 • Hallo, Ich finde den Aufbau der Seite sehr gut. Macht bitte weiter so.

  besuchen Sie; welpenerziehung


  ~Adam
 • herzlichen Dank, ist nicht selbstverständlich so viel Arbeitsaufwand auszuüben.

  gucke einmal vorbei: website erstellen


  ~Holley
 • Although it is easier said than done but trust me, if
  your partner is apt to do something unfaithful to you, they will
  still do it under your nose. Realize that commitment usually goes
  beyond feelings. This method refers to the development of
  a pool of candidates founded on relationships built with satisfied customers through effective
  Customer Relationship Management strategy.

  my blog – long distance relationshiplong distance relationship quoteslong distance relationship tipslong distance relationship
  advicelong distance relationship songslong distance relationship statisticshow to survive a long distance relationshiplong distance relationship
  ideaslong distance relationships advicelong distance relationships
  quoteslong distance relationship poemstips for long distance relationshipshow to
  deal with a long distance relationshipdo long distance relationships workhow to maintain a long distance relationshiphow to keep
  a long distance relationshiplong distance relationship activitieslong distance relationship giftscan
  long distance relationships workmaking long distance relationships worklong distance relationships
  collegelong distance relationships statisticslong distance
  relationship booksstarting long distance relationshipsurviving a long
  distance relationshiphow to make long distance relationships
  workdealing with long distance relationshipshow to make
  a long distance relationship worklong distance relationship collegelong distance relationship movieslong distance relationship helphow
  to deal with long distance relationshipshow to handle a long distance relationshipcan
  a long distance relationship workdo long distance relationships laststarting a long distance relationshipsurviving long distance relationshipshow
  to cope with a long distance relationshiplong distance relationship forumthings to
  do in a long distance relationshipdoes long distance relationship workideas for long distance relationshipshow to manage a long
  distance relationshiplong distance relationship problemsadvice
  for long distance relationshipslong distance relationships in collegeadvice on long distance
  relationshipslong distance relationship storiessuccessful long distance relationshipslong distance
  relationship websitemilitary long distance relationshipstips on long distance
  relationshipslong distance relationship testlong distance relationship blogquotes about long distance relationshipslong distance relationship pillowscollege long
  distance relationshipslong distance relationship questionslong
  distance relationships tipshow to cope with long distance relationshipsending a long distance relationshiphow to fix a long distance relationshiplong distance relationship quizlong
  distance relationship advice for womenis long distance relationship goodmaking a long distance relationship worklong distance relationship gameslong distance relationship success storieslong distance relationships don t worklong distance relationship pillowlong distance relationship lyricslong distance
  relationships intimacytips for a long distance relationshiplong distance relationship jewelrylong distance relationship worktips for long
  distance relationshipquotes on long distance relationshipsbooks on long distance relationshipsdo long distance relationships
  work in collegelong distance relationships sucklong distance relationship break upis a long
  distance relationship worth itonline long distance relationshipsrelationship advicelong distance relationships workdealing with
  long distance relationshipmaintaining a long distance relationshiplong
  distance college relationshipslong distance relationship in collegedating adviceproblems with
  long distance relationshipsrelationship helprelationship tipsdating advice for womenonline dating advicelong distance marriagedealing with a long
  distance relationshiphow to save a relationshipnew relationship advicesongs for long
  distance relationshipshow to fix a relationshipmarriage problemscute long distance relationship quotesrelationship issuesquotes for long distance
  relationshipsstatistics on long distance relationshipslong distance relationship
  advice for guysdating tipslong distance relationship advice for teenagersmarriage
  advicehow to save your marriagerelationships advicehow to make long distance relationship worklong distance relationship blogsrelationship advice for womenlove advicelong distance relationship picturessave my marriagecoping with long distance
  relationshipshow to save my marriagehow to save your relationshiplong distance relationship jokesfun things to do in a
  long distance relationshiplong distance relationship
  moviebreak up adviceways to make long distance relationships workthe long distance
  relationship guidebooklong distance relationship gift ideasgay long distance relationshipslong distance
  relationship communicationlong distance relationship forumscheating in
  a relationshipmaintaining long distance relationshipslong distance relationship quotes for himlong distance relationships songsa long distance relationshipadvice
  on relationshipslong distance relationship depressionbest relationship
  adviceadvice on long distance relationshipways to make
  a long distance relationship worklong distance relationship issuesrelationships for dummiesgifts for long distance relationshipsfree relationship advicevalentines day ideas for long distance relationshipslong distance relationship booklove songs for long distance relationshipsdoes long distance relationships workinternational long distance relationshipscenter
  for the study of long distance relationshipslong distance
  relationship gifts for himinternational long
  distance relationshipcute things to do in a long distance relationshiplong distance relationship quoteonline relationship advicehelp with long distance relationshipspros and cons of long distance relationshipsdo long distance relationships
  work outdo long distance relationships ever workopen
  long distance relationshiprelationship questions to asklong distance relationship letterslong distance
  relationship ruleshow to fix my relationshipbest long distance relationship songstaking a
  break in a long distance relationshipmy long distance relationshipsurviving long distance relationshiplong distance relationship things to
  dolong distance relationship cheatinglong distance relationship
  date ideaspercentage of long distance relationships that workrelationship topicslong
  distance relationship factslong distance relationships dont workrelationship troublechristian long distance
  relationshipsquestions about relationshipswikihow long distance relationshiprelationship adviselong distance
  relationship love quoteslong distance relationship not workinglong distance relationship advice
  collegegood relationship adviceintimacy in relationshipscan long distance
  relationships work in collegelove long distance relationshipscute ideas for long distance relationshipsthings to
  do in long distance relationshipbenefits of long distance relationshipsgood
  long distance relationship songslong distance relationships do they
  workteenage long distance relationshiplong distance college
  relationshiplong distance relationship success ratedating relationshiponline dating long distance relationshipsthings to do in long distance relationshipshow to improve relationshipslong distance dating relationshipslong distance
  relationship guidecoping with long distance relationshiprelationship help for
  mensave my relationshipbreaking up long distance relationshipstarting a relationship long
  distancebad relationship advicelong distance open relationshipadvice on lovenew long distance relationshipgood songs for long distance relationshipscollege long distance relationshipbreak up long distance relationshiplong distance relationship
  storymake a long distance relationship workquestions
  to ask in a long distance relationshipfun things to
  do in long distance relationshiplong distance relationship breakuprelationship troublesquotes long distance relationshipsideas for long distance relationshipgift ideas for long
  distance relationshipstips on relationshipsdo long distance relationship worklong
  distance relationship articlesthe center for the study of long
  distance relationshipssave your relationshiplong distance relationship country songslong distance relationships problemstired
  of long distance relationshiplong distance relationship marriagelong distance relationship giftlong distance relationship troubleopen relationship long distancetips long distance relationshiplooking for long distance relationshipdo long distance
  relationships work with teenagerslove and relationship advicelong distance
  relationship songproblems in relationshipslove quotes for
  long distance relationshipslong distance relationship gifts for herlong distance
  relationships giftslong distance relationship textsearly relationship advicethings to
  do long distance relationshiplong distance relationships never worklong
  distance relationship gifts for menlongest long distance relationshipsuccess rate of long distance relationshipsmake long distance relationships worklong
  distance relationship movingchristian long distance relationship advicelong distance relationship braceletslong distance relationship meeting for the first timelong distance relationship conversationslong distance relationship successlong distance relationship qouteslong distance relationship survival kitimprove relationshiphaving a long distance relationshiplong distance relationship sayingsdating relationshipsadvice long distance relationshipslong distance relationship love letterstroubled relationshipsfree love advicedate
  ideas for long distance relationshipslong distance relationship datesshould
  i end my long distance relationshipwill long distance relationship workadvice about relationshipslong distance relationship valentines dayhelp with relationshipshelp me save my marriagelong distance relationship ecardssurvive long distance relationshipadvice for relationshipsromantic ideas for long distance relationshipsdating and relationship advicelong distance relationship presentslong
  distance relationship videocute long distance relationship songsspice up long distance
  relationshipin a long distance relationshipromantic things to do
  in a long distance relationshipthings to do for long distance relationshipscoping with a long distance
  relationshipbreaking up a long distance relationshipending long distance relationshipdoes a long distance relationship
  workdating relationship advicelong distance relationship imagestips for relationshipsgames for long
  distance relationshipskeeping a long distance relationship alivelove relationship adviceteenage long distance relationshipslong distance relationship
  quizzeslong distance relationship survival guidetips on how to make a long distance relationship worklong distance relationship lovebenefits of a long distance relationshiplong
  distance online relationshiplong distance relationship romancecan long distance relationships lastlong distance relationship jealousylong distance relationship anxietytemporary long distance relationshiplong
  distance relationship stresstrue life long distance relationshiplong distance relationship survivalis long distance
  relationship worth itlong distance relationship stagesrelationship advice onlinecan
  long distance relationship workactivities for long distance relationshipssuccessful long
  distance relationshipways to spice up a long distance relationshiplong distance relationships storieslong distance relationship valentines day ideasi want a long distance relationshiplong distance family relationshipscommunication in long distance relationshipsfun
  things to do in long distance relationshipslong distance relationship fightssuccessful long
  distance relationship storiesnew relationship advice
  for womenlong distance relationship cardsthings to do
  for long distance relationshiprelationship problem advicestatistics
  of long distance relationshipslong distance relationship supportmaking long distance relationships90 things to do in a long distance relationshiplong
  distance relationships forumend long distance relationshipintimacy relationshipslong
  distance relationships ideasmanaging a long distance relationshipsweet things to do in a long distance relationshiplong distance relationship failurerelationship expert
  advicedefine long distance relationshiplong distance relationship trustlive relationship advicetroubled
  relationship advicelong distance relationship kitlong distance
  relationship medical schoollong distance relationship love songstrust in a long distance relationshiprelationships helpjealousy in long distance relationshiplong distance relationship counselinglong distance relationship breaklong distances relationshipsideas for a long distance relationshiphealthy long distance relationshipsdefinition
  of long distance relationshipkeys to long distance relationshipslong distance relationship problems and solutionslong distance relationship suckslong
  distance relationship conversation topicsgifts for long
  distance relationshipfamous long distance relationshipsmy long distance relationship is falling
  apartfree relationship helpkeys to a long distance relationshipmoving
  for long distance relationshipbest songs for long distance relationshipsadvice on
  relationshiplong distance relationship studiesrelationship intimacymaintain
  long distance relationshiplong distance relationship guidebookcan a long distance
  relationship lastlong distance relationship textinghealthy long distance
  relationshipcreative ideas for long distance relationshipsrelationships tipsthings to do for a long
  distance relationshiplong distance relationship argumentschristian advice on
  long distance relationshipsgood long distance relationship quoteslong distance relationship conversation starterslong distance relationships
  poemsbest long distance relationship quotesonline relationship
  helpsongs long distance relationshipsquotes
  long distance relationshiplong distance relationship psychologylong distance relationship playlistrelationship long distanceshould i start a long distance relationshipvalentines ideas for
  long distance relationshiplong distance relationship phone
  callscountry songs long distance relationshipsonline long
  distance relationshiprelationship advice freecollege long
  distance relationships statisticsthings to do with a long distance
  relationshipbooks on long distance relationshipfun things to do long distance relationshipchristian long distance relationshipfun things to
  do for long distance relationshipsbook on long distance relationshipslong distance relationship letteropen long distance relationshipsvalentines
  day long distance relationshipsong for long
  distance relationshipkey to long distance relationshipsmake long distance relationship workrelationship
  adviceslong distance relationship quotes and sayingsadvice relationshipromance in relationshipslong distance
  relationship intimacygifts for a long distance relationshipactivities
  to do in a long distance relationshiphow to survive booklong
  distance relationship researchromance in a relationshipkeeping a long distance relationshiplong distance relationship journalarticles on long distance relationshipsmen and long
  distance relationshipsphysical intimacy in marriagerelationship advice
  for couplesneed advice on relationshipproblems in long distance
  relationshipsgetting over a long distance relationshiplong distance
  relationship gift ideas for herlong distance relationship online gameskeeping long distance
  relationships alivelong distance relationship funfun long distance relationship ideasvalentines day for long distance relationshipslong distances relationship quoteslong distance relationships booksshort long distance
  relationship quoteslong distance relationships
  in college statisticsdo distance relationships worksaving a long distance relationshipkeys to a successful long distance relationshipldr long distance relationshiprelationship guidanceteenage long distance relationship advicesigns your long distance relationship is in troubleintimacy and relationshipsfix long distance
  relationshipspice up a long distance relationshiplong distance relationship statshaving relationship problemsstuff to do in a long distance relationshipmovie long
  distance relationshiplong distance relationship gift ideas for himinspirational long distance relationship quoteslong distance relationship surprisestips on
  long distance relationshiplong relationship advicenew
  long distance relationshipsinspirational quotes for long distance relationshipsstatistics for long distance relationshipsthe
  long-distance relationship survival guidefighting in
  a long distance relationshiploving your long distance relationshiplong distance relationship break up advicequote for long distance relationshiplong distance relationships
  failstatistics long distance relationshipsquestions for long
  distance relationshipslong distance relationship reunionrelationship advice
  long distancehow to work out problems in a relationshipways to keep a
  long distance relationship excitingquotes of long distance relationshipromantic relationship adviceadvice relationshipslong distance relationship doubtsromantic gifts for long distance relationshipslong
  distance relationships onlinelong distance relationships for dummieslove songs long distance relationshipslong distance online relationshipslong distance relationships
  blogsurprise visit long distance relationshipmaking long distance relationship worklong distance
  relationships quizgay long distance relationshipexpert
  relationship advicehelp with relationship problemsmanaging long
  distance relationshipslong distance relationship
  warning signshelp with relationshipquotes on long distance relationshiplong distance college relationships statisticshow to work out relationship problemslong distance relationship
  messagelong distance relationships picturesmoving for a long distance relationshipjealousy in long
  distance relationshipslong distance intimacyquotes for a long distance
  relationshipmen long distance relationshipssave long distance relationshiprelationship help onlinelong distance relationship lonelythings to
  do long distancelong distance relationships questionsneed
  relationship helppercent of long distance relationships that
  worklong distance relationships helpjealousy long distance relationshipssuccess of long
  distance relationshipssurvival adviceintimacy relationshiplong distance relationships communicationthings to give your long distance boyfriendlong distance christian relationshipscare packages for
  long distance relationshipsrelationships long distancemaking
  long distance relationships easierinternet relationship advicesongs for long distance relationshiptips for a
  relationshipi hate long distance relationshipslong distance relationships success ratework relationship tipsldr things to dolong distance relationships
  articleslong distance relationship support groupfree relationship advice for womenromantic long
  distance relationshiphow to work on relationship issuesecards for long distance relationshipshelp on relationshipsthings not
  to do in a long distance relationshiplong distance relationships gameslong distance military relationshipsi need relationship
  helplong distance relationships for teenagersget relationship advicerelationship advice for freehandling long distance relationshipslong distance relationships things
  to dolove letter long distance relationshiplong distance relationships activitiesquote long distance relationshiplong distance relationships cheatingonline marriage advicehelp relationshiplong distance relationship adviseadvice lovelong distance things to dolong distance workwill my long distance relationship workhelp in relationshipsmarriage help for womenrelationship advice helprules for long distance relationshipstrust in
  long distance relationshipsthings to do with your long distance partnerthings to do in
  a ldrtips for long distancethings to do to keep your relationship alivelove quotes long distance relationshipsrelationship advice
  expertslong distance relationships break uptips about relationshipslong distance relationship moveadvice for relationshipemail relationship advicerelationship issues advicekeeping a
  long distance relationship stronglong distance relationship shirtlong distance
  relationships success storiesproblems in a long distance relationshipdealing with relationship problemsmaintaining
  long distance relationshiplong distance internet relationshipstips on how to
  make a relationship workcan distance relationships worklong distance relationships
  teenagersdating advice bookcommon long distance relationship problemssigns long distance relationship not
  workingbooks for long distance coupleslong distance fromdirty phone talk long distance relationshipsrelationship help advicetips to
  make a relationship workromantic things for long distance relationshipsadvice for a relationshipadvice
  on a relationshipi have a long distance boyfriendrelationships and distancerelationships and intimacylong distance
  relationship webcamromance long distancetips relationshipsromantic tips for long distance relationships80 things to do in a long distance relationshiplong distance bookshow to have intimacy
  in a relationshipgift ideas for long distance couplesbooks on
  relationship advicequestions to ask your long distance partnerrelationships intimacythings to
  do in ldrtrust long distance relationshipstips on a relationshipbooks on relationship problemshow
  to work on relationship problemsdo distance relationship worklong distance relationship images
  pictureslong distance hardadvantages of long distance relationshiprelationship advice datinglong
  distance relationships moviesrelationship advice forlong
  distance funhow to survival bookswhat to do when you have problems in a relationshiphelp relationshipsproblems
  of long distance relationshiplove relationship helpromantic ideas for long distance girlfrienddistant relationship problemsthings to do ldrrelationship and intimacywork relationship adviceguys long distance relationshipsrelationship survival guidelong distance booklong distance
  relationships lettersromance in relationshipadvice relationship issueshow
  to give advice on relationshipscouples relationship advicelong distance relationships text messagesrelationship distance
  advicelong distance relationships gift ideastips about relationshipfun things to do in a ldradvice with relationshipshow to survive relationship problemsgift for boyfriend long distance relationshipdo
  overseas relationships workhelp on relationship problemsrelationships romanceadvice in relationshipbest
  advices for relationshipslong distance relationships datinglong distance relationships universitylong distance relationship advicesqoutes for
  long distance relationshiplong distance uni relationshipsfor long distancelove letters for long distance relationshiplong distance relationships
  love letterstips in relationshipsproblems on relationshipsrelationship advice ukcouples
  à distancerelationship issues and advice (Hermelinda)


  ~Hermelinda
 • Good post. I learn something totally new and challenging on sites I
  stumbleupon everyday. It’s always useful to read through content from other authors and use something from other websites.

  My webpage; wholesale carrier bags


  ~Maynard
 • Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your webpage?
  My website is in the exact same area of interest as yours
  and my visitors would really benefit from a lot of the information you
  provide here. Please let me know if this alright
  with you. Appreciate it!

  My site: Pokemon X and Y pc Rom (http://www.youtube.com)


  ~Lauri
 • To many people Connery was the James Bond, and any portrayal of the
  character that differed from his original depiction would never live up.
  Sowie mnnlich Spiele Reifung starten, sein ebendiese
  beginnen, aus dem grund, das und vieles mehr Behausung (umgangssprachlich) dicht (umgangssprachlich) sprhen.
  Before you cognize what the fates are and it’s complimentary.

  Also visit my web blog – online casino


  ~Silvia
 • Why users still make use of to read news papers when in this technological globe all is existing
  on net?

  Here is my weblog :: program do wystawiania faktur


  ~Cameron
 • But test this out I previously did some Trying to find you and
  test out some remarkable methods Mona – Vie has been Acknowledged.
  They continually meet strict FTC guidelines in USA and have over 15 years experience in the Industry,
  during which time many other companies have declined. Can you indeed relinquish your day profession and make a fortune off
  this business.

  my weblog :: Usana, http://www.youtube.com,


  ~Ashton
 • Hello, Neat post. There is an issue with your website in internet explorer, would test this?

  IE nonetheless is the market chief and a huge section of people will pass over
  your excellent writing due to this problem.

  Here is my homepage – where to find cheap michael kors handbags


  ~Everette
 • Magnificent wweb site. Plenty of hellpful info
  here. I am sending it to several pals ans additionally sharing iin delicious.

  Annd obviously, thanks to you effort!

  Feel free to visit my weblog :: reverse Phone – usreversephonelookups.Com,


  ~Tabitha
 • Great blog here! Also your website loads up very fast!
  What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my web site loaded up as fast as yours lol

  Feel free to visit my web blog – Minecraft PS3 Edition Download


  ~Donald
 • Unquestionably consider that that you said.
  Your favourite justification seemed to be at the internet the
  easiest factor to have in mind of. I say to you,
  I certainly get annoyed whilst other people think about issues that
  they plainly don’t recognise about. You controlled to hit the nail upon the top and also outlined
  out the entire thing with no need side effect , people
  could take a signal. Will likely be again to get more. Thanks

  my homepage; XBOX Live Gold Membership


  ~Lilian
 • Wonderful post however , I was wondering
  if you could write a litte more on this subject? I’d be very grateful if you could
  elaborate a little bit further. Many thanks!

  Visit my web-site; Hostroute Promotional Codes


  ~Lee
 • Remarkable issues here. I’m very happy too see your post. Thank you
  so much and I’m having a look forward to contact you.
  Will you kindly drop mme a e-mail?

  Feel free to visot my wweb page: skip hire London


  ~Myrtis
 • Let your youth exude out of the skin of your fingertips.

  I have a lot of pictures of my nail designs,
  I even created a little website called Acrylic –
  Nail. Whilst using the in depth, freehand
  nail art designs procedure, you will know the fundamentals after which it you
  possibly can research a great deal while using
  the style behaviour.


  ~Janie
 • Heya i am for the first time here. I found this board
  and I find It really useful & it helped me out a lot. I
  hope to give something back and help others like
  you helped me.

  Feel free to visit my site :: Chłapowo


  ~Kristie
 • My developer is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the expenses.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on several websites for about a year and am worried about switching to another
  platform. I have heard fantastic things about blogengine.net.
  Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?
  Any kind of help would be really appreciated!

  Feel free to surf to my weblog; Rewal


  ~Janessa
 • fantastic issues altogether, you just won a brand new reader.
  What may you recommend about your publish that you made a few days ago?
  Any certain?

  Feel free to surf to my site; dota 2 treasure key hacks


  ~Aileen
 • My brother recommended I might like this web site.

  He was entirely right. This submit actually made my day. You cann’t imagine simply how a lot time I
  had spent for this info! Thank you!

  Feel free to surf to my webpage; podnośniki koszowe Gdańsk


  ~Jestine
 • I know this web site gives quality depending articles and additional data, is there any other website
  which provides these information in quality?

  http://www.chamundaswamiji.com/mk-us/?key=cheap+michael+kors+outlet


  ~Olga
 • An essay on dota two treasure key hacks
  Even though learned professors have abandoned hope of ever
  discovering the majority of behind dota 2 value key hacks, I for
  one feel that it is still a worthy cause for examination.
  In depth analysis of dota 2 treasure key hacks are
  an enriching experience. While much has been written on
  its have an impact on on contemporary living, spasmodically it returns to make a
  new passion amongst those that study its history. Because it was first compared
  to antidisestablishmentarianism much has been said concerning dota some treasure key hacks by way of the over 50, who could very well form
  a major stronghold with the inevitable battle for hearts and minds.
  In the light about this I will break down the issues to be able to
  give each of them the thought that they fully need

  Social Factors

  Society is mostly a human product. When The Tygers
  from Pan Tang sang ‚It’s lonely on the top bar. Everybody’s trying to
  do you really in’ [1], they globalised a
  huge concern which had remained buried with the hearts of our ancestors since way back when.

  A child’s approach to be able to dota 2 treasure critical hacks provides standards where by we may judge this
  selves.

  When one is faced with people of today some central theme emerges :
  dota 2 treasure essential hacks is either loved or despised, it leaves not
  a soul undecided. Just as a puppy will return to specific to it sick, society will
  bring back to dota 2 treasure major hacks, again and all over
  again.

  Economic Factors

  We not any longer live in a society which barters ‚I’ll provide three cows for of which
  hat, it’s lovely. ‚ Our existance is a generation which cries
  ‚Hat : $20. ‚ We might study the Simple-Many-Pies unit, which I hope are going to be familiar to most
  followers.
  Transport
  Costs

  dota 2 treasure key hacks

  There is no longer a need to argue the value of dota 2 resource key
  hacks, it is clear to see that the results speak for themselves.
  The question which surfaces now could be, how? Recent
  studies indicate that transport costs worldwide are driven entirely just by dota 2 treasure vital hacks.

  Supply Side Economic Levy Cuts Tax deductions could end up a risky tactic.

  Politics Factors

  Machiavellian politics is usually rife. Are our leaders justified in
  pursuing along with maintaining political power?

  Comparing the ideals for the young with the actuality felt
  by their elders is compared to contrasting dota
  2 resource key hacksism and post-dota 2 treasure key hacksism.

  I want to consider the words of the silver tongued orator, the star of cycle and screen
  Bartholomew Bootlegger ‚Man’s greatest enemy is
  complacency as regards to personal and political good hygiene.
  ‚ [2] I argue that his insight towards dota 2 treasure key
  hacks provided the determination for these great words.
  If dota 2 treasure key hacks be the food of politics, enjoy on.

  Is dota 2 treasure key hacks politically accurate,
  in every sense? Each man, woman and to your lesser extent,
  child, must make-up their own mind.
  Final result

  To conclude, dota some treasure key hacks provides, and will
  continue as being a major building block for the world in which people live.

  It questions, brought up a generation and figures show it’s a really winning formular.

  As a parting shot here i will discuss the words of super-star Mariah Beckham: ‚I desire
  Dota 2 Treasure key hacks – https://www.Youtube.com -, nothing more not a single thing less.


  ~Pam
 • A essay on dota some treasure key hacks
  Even though learned professors have abandoned hope of ever discovering reality behind dota 2 item key hacks, I
  for one feel that it must be still a worthy purpose for examination.

  In depth analysis of dota 2 treasure key hacks almost always is an enriching experience.
  While much may be written on its have an impact on on contemporary living, spasmodically it returns to produce a new passion amongst individuals who
  study its history. Considering that it was first compared to antidisestablishmentarianism much may be said concerning dota some treasure key
  hacks from the over 50, who may very well form a major stronghold
  within the inevitable battle for spirits and minds.
  In the light of that I will break down the issues for you to give
  each of them prospect that they fully deserve

  Social Factors

  Society is a human product. When The Tygers of Pan Tang sang ‚It’s lonely at the top.
  Everybody’s trying to do you really in’ [1], they globalised a
  concern which had remained buried with the hearts of our ancestors for
  hundreds of years. A child’s approach to help dota 2 treasure vital hacks provides
  standards in which we may judge our selves.

  When one is confronted with people of today a good central theme emerges —
  dota 2 treasure vital hacks is either esteemed or
  despised, it leaves no-one undecided. Just as your dog
  will return to a sick, society will return to dota 2 treasure essential hacks, again and once again.

  Economic Factors

  We not any longer live in a earth which barters ‚I’ll give you three cows for of which hat, it’s lovely.
  ‚ Our existance can be described as generation which
  cries ‚Hat – $20. ‚ We could study the Simple-Many-Pies product,
  which I hope is going to be familiar to most customers.

  Transport
  Costs

  dota a pair of treasure key hacks

  There is absolutely no longer a need to argue
  the value of dota 2 item key hacks, it is clear to see that the results
  speak out for themselves. The question which surfaces now could be, how?

  Recent studies indicate that transport costs global are driven entirely by dota 2 treasure key hacks.
  Supply Side Economic Duty Cuts Tax deductions could
  end up a risky tactic.

  Political Factors

  Machiavellian politics is usually rife. Are our leaders justified in pursuing along with maintaining political power?
  Comparing the ideals within the young with the reality
  felt by their elders is going to be contrasting dota 2
  prize key hacksism and post-dota 3 treasure key hacksism.

  Let’s consider the words of the silver
  tongued orator, the star of level and screen Bartholomew Bootlegger ‚Man’s largest enemy is complacency as regards to personal and political personal hygiene.
  ‚ [2] I assert that his insight towards dota
  2 treasure vital hacks provided the drive for these great
  words. If dota 2 treasure key hacks function as a food
  of politics, engage in on.

  Is dota 2 treasure key hacks politically suitable, in every sense?
  Every single man, woman and for a lesser extent, child,
  must compose their own mind.
  Bottom line

  To conclude, dota two treasure key hacks has, and will continue to become a major building
  block for the world in which we live. It questions,
  talked about a generation and figures show this can be a winning formular.

  As a parting shot here are the words of super-star Mariah Beckham:
  ‚I demand dota 2 treasure essential hacks, nothing more practically
  nothing less.

  Here is my webpage :: dota 2 hacks (Abbey)


  ~Abbey
 • The appeal is there and Hearthstone delivers in what it is ‚
  an immensely enjoyable digital card game experience that takes little to no time to
  jump into and out of. Every minion has controllable functions
  that are similar to those of the pets. The larger the raiding party becomes, the more difficult it is to
  plan and execute a raid.

  Feel free to visit my site … green bay blizzard arena football


  ~Concepcion
 • I’ve been browsing online more than three hours
  nowadays, but I by no means found any fascinating article like yours.

  It’s lovely worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made
  just right content as you did, the internet shall be a lot more useful than ever before.

  Also visit my page valentines day quotes; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.respectapps.valentinesdayquotes,


  ~Olivia
 • Google using the penguin update have used a serious affect on my website

  Look at my blog – marketing book (Heriberto)


  ~Heriberto
 • Howdy this is kind of of off topic but I was wanting to know if
  blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
  I’m starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted
  to get guidance from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!

  Here is my blog :: xbox live code generater


  ~Zelma
 • I used to be suggested this blog by means of my cousin. I’m no longer certain whether or not this
  submit is written through him as no one else understand such specific about my trouble.
  You are wonderful! Thank you!

  Here is my web site … contract wars hack –
  Monika -


  ~Monika
 • I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself or did you hire someone
  to do it for you? Plz reply as I’m looking to design my own blog
  and would like to find out where u got this from.

  many thanks

  Here is my homepage :: seo marketing company uk (stellarseostlouis.com)


  ~Callum
 • Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
  I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful
  info. Thanks for the post. I will certainly
  return.

  my web site autumn dynasty warlords hack – Shantae,


  ~Shantae
 • If yօu would like to obtain mucɦ from this piece of writing
  then you Һave to apply such strategies to yօur won blog.

  ʟook at my web blog – live6 private girls besuchen


  ~Tamela
 • I ɑlways emailed this web site post page to all mʏ friends,
  for the reason that if likе tօ read it after that my links will
  too.

  Loοk at my homepage derm exclusive compared to arbonne


  ~Krystle

Napisz komentarz :