Klasy | WoW-Space.info

Death KnightDruidHunterMagePaladinPriestRogueShamanWarlockWarrior

Klasa jest drugim po rasie, ale najważniejszym wyborem jaki dany jest nam wybrać przy tworzeniu naszego mistycznego bohatera w World of Warcraft. Każda całkowicie różni się stylem gry – określa bronie i pancerz jaki można nosić oraz każda posiada inne zdolności, umiejętności i czary.

Ważną informacją jest to, że wybór rasy zależny jest od klasy którą chcesz mieć – np. Tauren nie może zostać łotrzykiem, Ork paladynem, a druidem mogą być tylko Nocne Elfy i Taureni.

Każda klasa posiada trzy różne drzewka talentowe. Z biegem czasu, wybieramy swe talenty by być lepszym w danej specjalizacji. Przykładowo, paladyn może wybrać drogę Protection (tank), Retribution (dps) i Holy (healer).

Po osiągnięciu maksymalnego 80. poziomu, dalsze ulepszenie naszej postaci polega głównie na zbieraniu nowego, lepszego ekwipunku. Większość setów i itemów jest poświęcona tylko jednej danej klasie.

Pamiętaj, że wszystkie klasy są wyrównane – nie ma lepszej ani gorszej. Blizzard bardzo często aktualizuję grę, i zwykle pogorszenie jakiejś umiejętności idzie w parze z ulepszeniem innej. Wybierz klasę tylko wg. swoich upodobań i ulubionego stylu gry.

* – Jeżeli nie rozumiesz jakiegoś skrótu czy słowa, najedź myszką by zobaczyć jego tłumaczenie.

 

Death Knight Tylko z Wrath of the Lich King

Death KnightPrzerażający rycerz śmierci, stanowiący pierwszą klasę heroiczną w World of Warcraft, nie jest zwykłym poszukiwaczem przygód, który chce pokazać swą wartość w Azeroth. Już nie jako służący Króla Lisza, rozpoczyna swój sojusz z Hordą lub Przymierzem jako doświadczony, ciężko uzbrojony i opancerzony wojownik, zawsze mający w pogotowiu śmiercionośną i zakazaną magię, której nauczył się podczas niewoli Króla Lisza.
Dostępne rasy: Wszystkie
Typ: Tank, Melee DPS
Drzewka talentów: Blood, Frost, Unholy
Pasek mocy: Moc Runiczna i Runy
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather, Mail, Plate
Dostępne bronie: jedno- i dwuręczne topory, miecze i bronie obuchowe oraz bronie długie (polearms: włócznie, lance)
Krótki opis: Klasa Heroiczna – startuje na 55lv w krainie tylko dla rycerzy śmierci – Ebon Hold. Wprowadzona w Wrath of the Lich King.

 

Druid

DruidDruidzi są strażnikami świata i panami natury z różnorodnymi zespołami umiejętności. Są potężnymi uzdrowicielami, mogącymi leczyć trucizny i wskrzeszać upadłych kolegów w wirze walki. Druidzi także dysponują gniewem natury, wysyłając z dystansu pociski energii, przywowyłując roje owadów lub zaplątując nieprzyjacieli korzeniami wyrastającymi z ziemi. Druidzi są także mistrzami w przemianie – potrafią stać się potężnym niedźwiedziem, kotem, a nawet lwem morskim, zyskując umiejętności przydatne w walce czy podróży. Druidzi są bardzo zróżnicowaną klasą z szerokim wyborem stylu gry.
Dostępne rasy: Night ElfTauren
Typ: Tank, Melee DPS, Ranged DPS, Healer
Drzewka talentów: Balance, Feral Combat, Restoration
Pasek mocy: Mana (forma zwykła/drzewa/moonkin/travel), Rage (forma niedźwiedzia), Energy (forma kota)
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather
Dostępne bronie: Laski, jedno i dwuręczne bronie obuchowe, sztylety, bronie do walki wręcz
Krótki opis: Ogromna hybryda, wspaniały w PvP i jako healer

 

Hunter

HunterŁowcy są śmiercionośnymi strzelcami, mogącymi zabić swych wrogów z dystansu przy użyciu strzelby lub łuku. Wprawieni w przetrwaniu w dziczy, potrafią śledzić swoje cele lub podkładać pułapki by je zranić czy zatrzymać. Łowcy posiadają także bezpośredni związek z bestiami, który pozwala na oswajaniu i wytrenowaniu je w lojalnych, groźnych kompanów. By być bardziej niebezpieczni, niektórzy noszą kolczugi i walczą naraz dwoma jednoręcznymi orężami.
Dostępne rasy: DwarfNight ElfDraeneiOrcTrollTaurenBlood Elf
Typ: Ranged DPS
Drzewka talentów: Beast Mastery, Marksmanship, Survivalist
Drzewka talentów zwierzaka: Ferocity, Tenacity, Cunning
Pasek mocy: Mana (zwierzę – Focus)
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather, Mail (od 40lv)
Dostępne bronie: Topory, sztylety, strzelby, łuki, kusze, bronie do walki wręcz, bronie długie (włócznie, lance), laski, miecze, bronie rzucane, dwuręczne topory, dwuręczne miecze
Krótki opis: Doskonały w solo PvE, doskonały DPS z CC

 

Mage

MageMagowie są mistrzami w magiach lodu, ognia i arcane. Nie mają sobie równych w zadawaniu masowych obrażeń z dystansu jako rzucania magicznych pocisków w pojedynczy cel czy sianiu zniszczenia posród ich przeciwników na szerokim terenie działania. Magowie potrafią także zwiększać magiczne umiejętności sojuszników, tworzyć prowiant, a nawet przywoływać magiczne portale do dalekich ziemi.
Dostępne rasy: HumanGnomeDraeneiUndeadTrollBlood Elf
Typ: Ranged DPS
Drzewka talentów: Arcane, Fire, Frost
Pasek mocy: Mana
Dostępne typy zbroji: Cloth
Dostępne bronie: Laski, różdżki, sztylety, miecze
Krótki opis: Perfekcyjny DPS z CC

 

Paladin

PaladinStrażnicy Światła i obrońcy Przymierza, paladyni wspomagają swoich towarzyszy potężnymi aurami i błogosławieństwami by polepszać siły sprzymierzeńców i chronić ich od nieprzyjacieli. Nosząc ciężkie płytowe zbroje, potrafią przeżyć najsilniejsze uderzenia w walce i jednocześnie leczyć zranionych sojuszników czy wskrzeszając upadłych. Podczas walki, posługując się masywnymi dwuręczymi brońmi, ogłuszają swych nieprzyjaciół, tępią demony i nieumarłych oraz z zemstą sądzą swych wrogów. Paladyn to defensywna klasa zaprojektowana by przeżyć dłużej niż jego przeciwnik.
Dostępne rasy: HumanDwarfDraeneiBlood Elf
Typ: Tank, Melee DPS, Healer
Drzewka talentów: Holy, Retribution, Protection
Pasek mocy: Mana
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather, Mail, Plate (od 40lv), Tarcza
Dostępne bronie: Jedno i dwuręczne bronie obuchowe, jedno i dwuręczne miecze, jedno i dwuręczne topory, bronie długie (włócznie, lance)
Krótki opis: Specjalizuje się w tankowaniu wielu mobów naraz, posiada najlepsze buffy ze wszystkich klas.

 

Priest

PriestKapłani są mistrzami leczenia poprzez uzdrawianie zranionych sprzymierzeńców, osłaniając ich w walce a nawet wskrzeszając umarłych. Pomimo, że mają szeroki wachlarz defensywnych i podbudujących czarów, kapłani mogą także zemścić się na swym wrogu, używając na nim potężnych sił cienia lub światła. Są zróżnicowaną i mocną klasą, wysoko pożądaną w każdej grupie, mogącą spełnić wiele ról.
Dostępne rasy: HumanDwarfNight ElfDraeneiUndeadTrollBlood Elf
Typ: Ranged DPS, Healer
Drzewka talentów: Discipline, Holy, Shadow
Pasek mocy: Mana
Dostępne typy zbroji: Cloth
Dostępne bronie: Jednoręczne bronie obuchowe, sztylety, laski, różdżki
Krótki opis: Wspaniały healer i niezły DPS

 

Rogue

RogueŁotrzykowie są lekko uzbrojoną klasą, zadającą masowe obrażenia w walce wręcz wieloma szybkimi atakami. Specjalizują się w skradaniu się i assasinacji, będąc niewidocznymi dla wroga i uderzając z cieni by znów szybko uciec z walki w mgnieniu oka. Łotrzykowie potrafią także tworzyć trucizny, które ranią lub paraliżują cel, zmniejszając jego efektywność w walce. Grupy zawsze uważają łotrzyków za wartościowych – nie tylko za ich potężne uszkodzenia, ale także za to, że mogą otworzyć zamknięte drzwi lub skrzynie, a także rozbroić ukryte pułapki.
Dostępne rasy: HumanDwarfNight ElfGnomeOrcUndeadTrollBlood Elf
Typ: Melee DPS
Drzewka talentów: Assasination, Combat, Subtlety
Pasek mocy: Energy
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather
Dostępne bronie: Sztylety, miecze, bronie obuchowe, bronie do walki wręcz, bronie rzucane, strzelby, łuki, kusze
Krótki opis: Wspaniały DPS w walce wręcz

 

Shaman

ShamanSzamani są duchowymi liderami swych plemion i klanów. Są mistrzami elementów wody, ognia, powietrza i ziemi, korzystając z różnych czarów i wielu totemów, które leczą, wspomagają przyjaciół a zarazem sieją spustoszenie wśród wrogów. Szamani noszą kolczugi i tarczę, a niektórzy podczas walki korzystają nawet z dwóćh jednoręcznych broni naraz. Są wszechstronną klasą, nieźle radzącą sobie w bitwie przez leczenie swych sojuszników lub wysyłając potężne błyskawice w kierunku wrogów.
Dostępne rasy: DraeneiOrcTrollTauren
Typ: Melee DPS, Ranged DPS, Healer
Drzewka talentów: Elemental, Enhacement, Restoration
Pasek mocy: Mana
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather, Mail (od 40lv), Tarcza
Dostępne bronie: Jednoręczne bronie obuchowe, dwuręczne bronie obuchowe, laski, bronie do walki wręcz, jednoręczne topory, dwuręczne topory, sztylety
Krótki opis: Swe totemy nieźle wspomagają kolegów z party

 

Warlock

WarlockCzarnoksiężnicy są mistrzami magii cienia, ognia i demonicznych mocy. Celują w nękanie swych wrogów przeróżnymi chorobami, klątwami i obrzucanie ich pociskami ognia lub cienia wzdłuż pola bitwy. Potrafią także przywoływać demony by pomogły im podczas walki. Oprócz tego, że czarnoksiężnicy są mocnymi w zadawaniu obrażeń z dystansu, swą magią cienia mogą także wspierać swych przyjaciół podczas walki, a nawet przywoływać innych graczy z całego świata poprzez magiczny rytuał.
Dostępne rasy: HumanGnomeOrcUndeadBlood Elf
Typ: Ranged DPS
Drzewka talentów: Affliction, Demonology, Destruction
Pasek mocy: Mana
Dostępne typy zbroji: Cloth
Dostępne bronie: Sztylety, różdżki, laski, miecze jednoręczne
Krótki opis: Większość swoich obrażen zadaje przez DOTy, ma bardzo dużo debuffów

 

Warrior

WarriorWojownicy mogą być nie bojącymi się niczego berserkerami, a jednocześnie żelazno-odzianymi czołgami, mogącymi przetrwać potężne ataki i broniąc sojuszników od niebezpieczeństwa. Posiadają szeroki wybór ataków, które robią wszystko – od paraliżowania wrogów przez zadawanie masowych obrażeń jednym odwetowym uderzeniem i wspomagając przyjaciół wojownymi okrzykami. Są jednymi z najlepszych w walce przeciwko kilku przeciwnikom naraz, wpadaniu po każdym ciosie w gniew, którego przeciwnicy wolą unikać. Wojownicy są wszechstronną klasą z ciekawymi stylami gry do wyboru.
Dostępne rasy: HumanDwarfNight ElfGnomeDraeneiOrcUndeadTrollTauren
Typ: Tank, Melee DPS
Drzewka talentów: Arms, Fury, Protection
Pasek mocy: Rage (gniew)
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather, Mail, Plate (od 40lv), Tarcza
Dostępne bronie: Wszystkie oprócz różdżek
Krótki opis: Przyjemnie się nim gra; najlepszy tank w grze
74 komentarzy(e) - Sierpień 23rd, 2008 Czytaj więcej >>


Komentarze :

 • Warrior NIE może uzywać wandów. ;)


  ~tabasko
 • Poprawione ^^


 • Witam !!

  Gram Human Palladynem z lvl’em 80, i bardzo dobrze mi Idziesz w PvE jak i w PvP.

  A pytanie jest takie:
  - Czy Hunter dobrze sprawuje się też w PvP ?


  ~Siwy
 • Z pytaniami nie dotyczącymi bezpośrednio artykułu zapraszam na forum.


 • Mail – to nie zbroja łańcuchowa tylko kolczuga ——–> http://www.flayderman.com/d707c.JPG


  ~Iobiorn
 • Fakt – zbroja łańcuchowa to byłoby raczej chain mail. Poprawione.


 • przydalyby sie jeszcze opisy wszystkich czarow po polsku dla kazdej klasy ;p


 • nie zgodze sie z tym że „wszystkie klasy są równe”
  to jest kłamstwo w żywe oczy
  podam wam przykład: ja na bg walcze z palkiem(mam postać hunta) ja mam takie itemy i mam tak rozłożone talenty że mam mnóstwo hp i dobre staty.Mimo to, palek do mnie podchodzi używa stuna rozwala mnie na 2 hity.Nawet gdyby zadawał mało dema ten palek to i tak by mnie w końcu rozwalił, gdyż ma jungemendy które za darmo i bardzo skutecznie odnawiają mu hp i mane.Tak po za tym on ma kilka tarcz absorbójących, darmowy instant przywracający mu całe hp, jednym słowem-nie da sie samemu z nim wygrać-jest niepokonany,ponieważ jest palem-a mnie łatwo rozwalić, gyż jestem huntem.Klasy są nie rowne.Nie bede już mówić o dk-oni są jeszcze bardziej frajerscy,oni jadą nawet palków ;)


  ~maniak
 • Mam małe sprostowanie do Druida jest napisane „Pasek mocy: Mana (forma zwykła/drzewa), Rage» (forma niedźwiedzia), Energy» (forma kota)”. Proszę o dodanie do many w nawiasie formę moonkina.

  ADMIN EDIT: Poprawione.

  ~radzio555
 • „Po osiągnięciu limitu 70 poziomu, dalsze ulepszenie naszej postaci polega głównie na zbieraniu nowego, lepszego ekwipunku.”
  chyba nie wymaga komentarza co jest tu do poprawienia ;)


  ~ja
 • Poprawione.


 • @maniak
  NIE zgadzam sie z tobą wcale.KAZDA POSTAC JEST ROWNA.Aby uniknac stuna od paladyna masz przerozne trinkety…. Paladyna wystarczy trzymac na spowolnienu itp… Tez kiedys myslalme ze paladyn jest nie zniszczalny ale przeciesz na odnpowienie calego hp ma cd20 min na banke 5 min a jugemendy wcale nie odaiwaja mu tak hp jak myslisz bo mam 80 paladyna…. (i to jeszcze na dobrym servie –> Sunwell) , i powiem Ci ze jesli jkis warlock mnie spowolni i mi walnie hita za 10k to juz nic mi nie pomoze,a i dobry hunt juz nie raz mnie rozwalil.Dlatego zgadzam sie ze stwierdzeniem ze kazda posstac jest rowna , zalezy to tylko i wylacznie od umiejetnosci gracza i dobrze dobranych itemow (np jak jestes huntem na ap agality crit) wtedy zanim paladyn podejdzie zostanie mu koncowka hp.To samo jest z magiem – jesli jest bez itemow to pierwsaszy lepszy pal war go rozwali po to kwesta 2 hitow , ale jak zdobedzie itemy to jeden strzal maga bedzie kosztowal melowcow 3/4 hp , dlatego kazda postac moze wygrac z kazda postacia.


  ~Arvin
 • Świetny poradnik, gram w Wow’a od wczoraj, napewno mi się przyda.


  ~godziu
 • Rage to szał a nie gniew, gniew to wrath ;p Warek ma pasek szału


  ~arni
 • Rage ma wiele znaczeń i gniew też się pod nie pisze. Gier nie zawsze tłumaczy się dosłownie i IMO gniew pasuje bardziej. Zresztą, to nie tylko moje widzimisie – w wielu RPGach postacie z systemem many podobnym do naszego warriora mają własnie gniew. Ba, nawet w którejś mapce do Warcrafta III tak było.


 • Co do tego że palek daje rade z huntem to mam inne zdanie hunt zazwyczaj ma stuny i trapy + pet tworzą niepokonany zaspol
  nawed gdyby palek zucil nam stuna to jak jestesmy best mastery to pet by go zestunowal po krutkim odejsciu i rozstawieniu frost trapa bys mial go na dystans w razie gdy rzuca na siebie goda niezniszczalnosc ty masz podobny skil ktury redukuje 100% obrazen wiec najwyrzej by sie wychelal a potem fuz dps i lezy xD. takie jest moje zdanie.


  ~Mosio
 • moim zdaniem pallek jest postacia dla poczatkujaczych . Jest to dobra postac ale bez mozliwosci zalapania wiekszego skilla.
  Ja np. rogalem (ambusher) jestem w stanie rozlozyc palla bez wiekszych problemow . Jak ktos umie grac huntem tez sobie spokojnie da rade . Tak samo z Warlockami itp. ;P


  ~wirus
 • Witam czytałem o druidzie i chciałbym zgłosić ze w typach są podane dwa dps


  ~Gosc
 • Jeden to melee DPS, czyli druid w feralu jako kot. Drugi, o którym mowa to Ranged DPS – czyli moonkin.


 • poprawcie warrior aktualnie jest na 3 miejscu w potędze tankow najlepszy jest aktualnie paladyn


  ~tex
 • Każda klasa jest równa. Uporządkowanie jest alfabetyczne.


 • Druid:
  Pasek mocy: Mana (forma zwykła/drzewa/moonkin)
  Jeszcze mana jest przy travel form.

  Rogue:
  Pasek mocy: Energy»[...](110 jedynie z talentami w combat)[...]
  Są także odpowiednie zbroje dzięki którym pasek energi się zwiększa o 10 np. Merciless Gladiator’s Vestments. Jeżeli uzbieramy całe s2 pasek energi także nam się zwiększa, czyli można mieć także 120 energi(całe s2 + talenty combat), lub 110 energi BEZ talentów w combat.


  ~Anonim97
 • Zdaje mi się że Vigor ( co daje 10 energy ) Jest w drzewku Assasination a nie Combat do poprawy? (chodzi mi oto że jak naznaczycie tam Pisze Pasek mocy : energy to pisze że może być 110 ze specjalizacją w combat) Enjoj ^^


  ~Roco
 • jaka postac pokona ogara warra


 • plis prosze o odpowiedz:)


 • mam jeszcze jedno pytanie czy ogar hunter pokona ogara warra?


 • @janik
  ogar hunter każdego jeździ…


  ~haxx
 • zdublowane DPS u szamana : „Melee» DPS», Ranged» DPS», Healer»”


  ~JimRajnor
 • @JimRajnor
  Może jest taki dobry że jego dps liczy się za 2 osoby…?


  ~Deletable
 • Jaka postać jest najlepsza na początek? Chodzi mi o rasę, klasę itd.


  ~CeroS
 • @CercoS
  Zależy co lubisz robić bo nikt ci nie narzuci DPS`owania albo Healowania. Musisz określić co lubisz robić. Po za tym rase powinieneś wybrać jak ci się podoba żeby ci nie zbrzydła ;)


  ~Deletable
 • @CeroS
  Najlepiej zagraj na początek Humanem Paladynem lub Blood Elfem Paladynem. Zależy jaka frakcje wybierasz. Podobno paladyn to bardzo łatwa do opanowania klasa. Możesz być DPS, Tank lub Heal. No i na dodatek możesz nosić zbroje typu Plate (najlepsza).


  ~Skorki
 • @Skorki
  Racja, palladyn to imo najłatwiejsza postać – wystarczy zarzucić buffy, Holy pall praktycznie nie umiera – Plate armor i heale za 10k +


  ~Deletable
 • Maniak ja palka disco prejem rozwalam :)


  ~Iscarioth
 • Elo ja chce w to zagrac i chce dark lotrzyka wybrac. Podobno kazda klasa rowna to ta tez dobra zobaczymy…


  ~Wojttasek
 • ja gram palem i narazie na 42 mam 2500 hp i wycinam na bg :) gram tez magiem i shamanem


 • Hejka w co trzeba ładować Warlocka (czy trzeba w armor czy też inteligęncje, spirit)? I jeśli ktoś może to niech opisze do wszystkich klas takie rzeczy.


  ~Karolniczak
 • To nie Metin2 tu się w nic nie ładuje. Po prostu zdobywasz odpowiednie itemy i je nakładasz…


  ~Loki
 • Ja nie gram w takie dziadowskie gry jak Metin2. Chyba dla Warlocka nie będe ładował w Attack power i Strenght tylko bardziej w intelect. Najlepsi gracze nie ładują w gówna typu Armor tylko w strenght lub gdy grają magami to inteligencje. (Logika)


  ~Karolniczak
 • Cieszę, że tak logicznie myślisz i wszystko wiesz :)
  Widzę, że moja pomoc nie jest Ci w ogóle potrzebna.


  ~Loki
 • Według mnie jest tak,że jak ktoś nie umie grac to będzie pisał,że jedna postać jest lepsza od drugiej nie prawda WSZYSTKIE POSTACIE SĄ TAKIE SAME JA OBECNIE GRAM WARRIOREM I MAM 42K HP (ORC) I ALIANCI IDA WE MNIE W 4 I NIE MOGA DAC RADY BO ICH KLADE NA WIREK I TAM KILKA SKILI pokonalem juz i pala i druta i hunta i chyba juz wszystkich i teraz zaczynam palka pozdro


  ~Respectforme
 • Jak się gra na jakimś marnym privie to nic dziwnego :)


  ~Loki
 • No question about it, you know you want to lose the
  weight. ” Spend some time thinking about the thoughts that get you into the state of discouragement and choose to say something different, something more empowering. Pumpkin is not only a super healthy treat, but it’s also one of the greatest weight loss exercises at home video-loss foods around.


  ~Leslee
 • It is a fact that nidora is entirely new for the people but this product for weight loss journals
  loss has been under observation and clinical test from last 20
  years or even more time under the guideline of Dr.

  The reduction of calories and the increase of exercise should be approached in increments not to exceed 5% per week.
  Eating vegan foods simply means that you begin to think about what could
  cause you to enjoy good health.


  ~Don
 • So, it takes very little time to express a product message to large set off
  audience. Not alll uniots have the capacity to view websites iin the same quality and manner as with your desired browser, and forcing viewers
  to do so ccan lead to unacceptable browsaing experiences.
  It’s essential that communicational techniques are cheap for both
  the customer, but also thhe mobile marketer.

  Feel frree to visit my weblog: make money online free no scams


  ~Regan
 • If you feel that it’s too difficult to adhere to your diet for any
  considerable time, It may be in your best interest to consider a different diet.
  Currently, there is one anti-obesity substance on the market that’s accepted weight loss patches for women long-term use.
  You just have to be more aware of what you eat, avoid to much
  sugar and fat, and eat plenty of fruit and vegetables.


  ~Orlando
 • No question about it, you know you want to lose the
  weight loss blogspot.
  We are all different, so the only successful way to reach and maintain a healthy
  weight is to find what works best for you. Those are much healthier selections,
  and will give you what you need Don’t just consume empty carbohydrates
  either (A LOT of white foods are like this).


  ~Janine
 • M-commerce has been able to successfully overtake
  e-commerce by enabling the users to break away the limitations imposed by wired meams of communication. As far as the buyers are concerned, they can now
  purchase goods online eeven if they do not have access
  to a computer. Most often, around ninety ppercent of usets
  hage said that they never let their cell phone out of their sight, even sleeping with it at
  a distance of no more than a couple of feet.

  Feel free to surf tto myy web page; make money online 1 how to sell more on etsy


  ~Christie
 • WCRCA is comprised of a few of one of the most certified roofing contractors on the West Shore of Florida.

  Stop by my weeb ite :: Bolt Restoration; http://www.manta.com/,


  ~Shenna
 • As frequently occurs, no names with the MSOs were disclosed and rankings can bounce around, but Wikipedia
  contains the top 10 cable MSOs listed as Comcast, Time Warner, Cox
  Communications, Charter Communications. 1 and 15 Mbps that has a
  regional calling arrange for $44.

  internet providers in my location who is my internet service provider in my area


  ~Candra
 • ,Landstreicher‘ Stickl 1) ÃœN zu mhd.


  ~ihre Erklärung
 • However you have got to sense sorry of him to a few level. your comfortable wood rocking chair just like the ones on this page conjure increase photos to rocking out of for a porch at night, rocking any kids to fall asleep, or possibly a couple calm re. You must reduce weatherstrip lengths with the dimensions you have done previously. To establish your self because a great expert, you really must be able to not merely guard on your concepts as well as thoughts, although create a situation


  ~lululemon yoga pants
 • Le point des spiders cuiseur vapeur pour et aide a choisir celui
  qui.


  ~Latashia
 • For businesses that want to have a rental offer dressmaker made to their requirements we offer an option of Austraalia broad
  companies to service our customers.

  Here is mmy homepage; coffee byy Segafredo (sloppyarbiter4683.page.tl)


  ~Antwan
 • It is iin reality a great and helpful piece of information. I am satisfied that you simply shaed this useful information with us.
  Please stay uss up to date like this. Thank you for sharing.

  Visit mmy webpage … escorts in Dallas (Caren)


  ~Modesto
 • The easiest approach to keep your life simple and organized is via
  a centralized online address book.

  gamil to check your gamil gamil.com login in


  ~Angus
 • Name it nevertheless you wannt but fact is, that yoou just wish to have some more money and gold on your Pixel
  Gun 3D Account.

  Check ouut my blog – pixel gunn 3d hack ioss no pc (http://modnapolska.com.ua/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=552480)


  ~Stormy
 • Howdy very nice web site!! Guy .. Beautiful .. Wonderful ..
  I will bookmark your site and take the feeds additionally?

  I’m satisfied to seek out numerous helpful information right
  here in the put up, we’d like develop extra strategies in this regard, thanks for sharing.
  . . . . .

  my site cheapest new driver insurance


  ~Mittie
 • You most likely know many individuals (especially from YouTube) who
  have tons of coins and factors… THIS iss where they get their FIFA
  15 coins and points!

  my site Fifa 15 Ultimate Team hack online


  ~Bret
 • Maps, Addresses and Driving Directions to important places such as: Local Hospital Emergency Medical or „Walk-In” Clinics; Bank, ATM and Money Exchange; Airport, Train Station,and
  Bus Stations; Post Office, Fed – Ex, UPS or other Express Mailing Businesses; Grocery Stores, Butcher, Baker, Liquor Stores, or other Essential Stores; Internet Café or Business Center; Recommended Restaurants, Cafes,
  Clubs, or Thoroughfares; Local Places of Worship with phone numbers.
  Here are several things you are able to do to prevent these types of situations:.
  In certain emergency situations, the availability of an expert locksmith cape town woodstock in Delta BC is really helpful for the users.


  ~Lavonda
 • Swamp Attack hack Hack Instrument Tutorial: Obtain the Swamp Attack hack Hack rom
  your Pc and runn it!

  Also vieit my homepage … swamp attack hack tool


  ~Layne
 • コンビ 乳首 母乳?ミルク用 Mサイズ


  ~ベビー用品
 • bsf.


  ~seine Antwort
 • When making an application for a home renovation blog before and after
  equity lending or credit line, the resident loaning’s versus
  the equity worth in their home.


  ~Crystal
 • garcinia 2 percent forskolin 95 plus green 911 address signs acai 3 gallon mangosteen beauty drops manufacturer hoodie x reader x masky psyllium husk capsules with probiotics universal chitosan plus how to make xanthan gum gel dr oz on lipozene konjac glucomannan powder organic


  ~this contact form
 • This Jetpack Joyride cheats app is on the market just for a restricted time, so it will likely be smart to
  speed up if you want to have it!

  Feell free to visit my web site :: jetpack joyride hack cydia (kyjsc.com)


  ~Reina
 • real estate 101 pdf


  ~real estate agent banning
 • Making use of a bst enlargement pump could be a much more effective means how to increase breast size naturally; http://www.tripline.net, increase the dimension of your breasts compared with other approaches of
  breast enhancement, such as surgical procedure.


  ~Patti
 • Here iss my webpage; buy diamonds online; Chad,


  ~Kathryn
 • Tout est mis en place par le Achat Velo Elliptique decathlon elliptique pour varier les plaisirs et reste motive !


  ~Franchesca
 • „Caract茅ristiques de l’objet Marque: Neuf Couleur: Noir 24 Dents EAN: Non applicable鈧?.00″


  ~Accessoire enfant
 • Détails sur Journal de la société des océanistes n° 100 – 101 Année 1995 1-2


  ~Non-fiction
 • As Pixel Gunn 3D works on thhe iOS and Android techniques only, we coded the Pixel Gun 3D
  Chezts for that type of compatibility as properly.

  Take a look at my page pixel gun 3d ioos hack ifunbox
  (Lacey)


  ~Teresita
 • rochester ny marriage counselor


  ~us

Napisz komentarz :