Klasy | WoW-Space.info

Death KnightDruidHunterMagePaladinPriestRogueShamanWarlockWarrior

Klasa jest drugim po rasie, ale najważniejszym wyborem jaki dany jest nam wybrać przy tworzeniu naszego mistycznego bohatera w World of Warcraft. Każda całkowicie różni się stylem gry – określa bronie i pancerz jaki można nosić oraz każda posiada inne zdolności, umiejętności i czary.

Ważną informacją jest to, że wybór rasy zależny jest od klasy którą chcesz mieć – np. Tauren nie może zostać łotrzykiem, Ork paladynem, a druidem mogą być tylko Nocne Elfy i Taureni.

Każda klasa posiada trzy różne drzewka talentowe. Z biegem czasu, wybieramy swe talenty by być lepszym w danej specjalizacji. Przykładowo, paladyn może wybrać drogę Protection (tank), Retribution (dps) i Holy (healer).

Po osiągnięciu maksymalnego 80. poziomu, dalsze ulepszenie naszej postaci polega głównie na zbieraniu nowego, lepszego ekwipunku. Większość setów i itemów jest poświęcona tylko jednej danej klasie.

Pamiętaj, że wszystkie klasy są wyrównane – nie ma lepszej ani gorszej. Blizzard bardzo często aktualizuję grę, i zwykle pogorszenie jakiejś umiejętności idzie w parze z ulepszeniem innej. Wybierz klasę tylko wg. swoich upodobań i ulubionego stylu gry.

* – Jeżeli nie rozumiesz jakiegoś skrótu czy słowa, najedź myszką by zobaczyć jego tłumaczenie.

 

Death Knight Tylko z Wrath of the Lich King

Death KnightPrzerażający rycerz śmierci, stanowiący pierwszą klasę heroiczną w World of Warcraft, nie jest zwykłym poszukiwaczem przygód, który chce pokazać swą wartość w Azeroth. Już nie jako służący Króla Lisza, rozpoczyna swój sojusz z Hordą lub Przymierzem jako doświadczony, ciężko uzbrojony i opancerzony wojownik, zawsze mający w pogotowiu śmiercionośną i zakazaną magię, której nauczył się podczas niewoli Króla Lisza.
Dostępne rasy: Wszystkie
Typ: Tank, Melee DPS
Drzewka talentów: Blood, Frost, Unholy
Pasek mocy: Moc Runiczna i Runy
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather, Mail, Plate
Dostępne bronie: jedno- i dwuręczne topory, miecze i bronie obuchowe oraz bronie długie (polearms: włócznie, lance)
Krótki opis: Klasa Heroiczna – startuje na 55lv w krainie tylko dla rycerzy śmierci – Ebon Hold. Wprowadzona w Wrath of the Lich King.

 

Druid

DruidDruidzi są strażnikami świata i panami natury z różnorodnymi zespołami umiejętności. Są potężnymi uzdrowicielami, mogącymi leczyć trucizny i wskrzeszać upadłych kolegów w wirze walki. Druidzi także dysponują gniewem natury, wysyłając z dystansu pociski energii, przywowyłując roje owadów lub zaplątując nieprzyjacieli korzeniami wyrastającymi z ziemi. Druidzi są także mistrzami w przemianie – potrafią stać się potężnym niedźwiedziem, kotem, a nawet lwem morskim, zyskując umiejętności przydatne w walce czy podróży. Druidzi są bardzo zróżnicowaną klasą z szerokim wyborem stylu gry.
Dostępne rasy: Night ElfTauren
Typ: Tank, Melee DPS, Ranged DPS, Healer
Drzewka talentów: Balance, Feral Combat, Restoration
Pasek mocy: Mana (forma zwykła/drzewa/moonkin/travel), Rage (forma niedźwiedzia), Energy (forma kota)
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather
Dostępne bronie: Laski, jedno i dwuręczne bronie obuchowe, sztylety, bronie do walki wręcz
Krótki opis: Ogromna hybryda, wspaniały w PvP i jako healer

 

Hunter

HunterŁowcy są śmiercionośnymi strzelcami, mogącymi zabić swych wrogów z dystansu przy użyciu strzelby lub łuku. Wprawieni w przetrwaniu w dziczy, potrafią śledzić swoje cele lub podkładać pułapki by je zranić czy zatrzymać. Łowcy posiadają także bezpośredni związek z bestiami, który pozwala na oswajaniu i wytrenowaniu je w lojalnych, groźnych kompanów. By być bardziej niebezpieczni, niektórzy noszą kolczugi i walczą naraz dwoma jednoręcznymi orężami.
Dostępne rasy: DwarfNight ElfDraeneiOrcTrollTaurenBlood Elf
Typ: Ranged DPS
Drzewka talentów: Beast Mastery, Marksmanship, Survivalist
Drzewka talentów zwierzaka: Ferocity, Tenacity, Cunning
Pasek mocy: Mana (zwierzę – Focus)
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather, Mail (od 40lv)
Dostępne bronie: Topory, sztylety, strzelby, łuki, kusze, bronie do walki wręcz, bronie długie (włócznie, lance), laski, miecze, bronie rzucane, dwuręczne topory, dwuręczne miecze
Krótki opis: Doskonały w solo PvE, doskonały DPS z CC

 

Mage

MageMagowie są mistrzami w magiach lodu, ognia i arcane. Nie mają sobie równych w zadawaniu masowych obrażeń z dystansu jako rzucania magicznych pocisków w pojedynczy cel czy sianiu zniszczenia posród ich przeciwników na szerokim terenie działania. Magowie potrafią także zwiększać magiczne umiejętności sojuszników, tworzyć prowiant, a nawet przywoływać magiczne portale do dalekich ziemi.
Dostępne rasy: HumanGnomeDraeneiUndeadTrollBlood Elf
Typ: Ranged DPS
Drzewka talentów: Arcane, Fire, Frost
Pasek mocy: Mana
Dostępne typy zbroji: Cloth
Dostępne bronie: Laski, różdżki, sztylety, miecze
Krótki opis: Perfekcyjny DPS z CC

 

Paladin

PaladinStrażnicy Światła i obrońcy Przymierza, paladyni wspomagają swoich towarzyszy potężnymi aurami i błogosławieństwami by polepszać siły sprzymierzeńców i chronić ich od nieprzyjacieli. Nosząc ciężkie płytowe zbroje, potrafią przeżyć najsilniejsze uderzenia w walce i jednocześnie leczyć zranionych sojuszników czy wskrzeszając upadłych. Podczas walki, posługując się masywnymi dwuręczymi brońmi, ogłuszają swych nieprzyjaciół, tępią demony i nieumarłych oraz z zemstą sądzą swych wrogów. Paladyn to defensywna klasa zaprojektowana by przeżyć dłużej niż jego przeciwnik.
Dostępne rasy: HumanDwarfDraeneiBlood Elf
Typ: Tank, Melee DPS, Healer
Drzewka talentów: Holy, Retribution, Protection
Pasek mocy: Mana
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather, Mail, Plate (od 40lv), Tarcza
Dostępne bronie: Jedno i dwuręczne bronie obuchowe, jedno i dwuręczne miecze, jedno i dwuręczne topory, bronie długie (włócznie, lance)
Krótki opis: Specjalizuje się w tankowaniu wielu mobów naraz, posiada najlepsze buffy ze wszystkich klas.

 

Priest

PriestKapłani są mistrzami leczenia poprzez uzdrawianie zranionych sprzymierzeńców, osłaniając ich w walce a nawet wskrzeszając umarłych. Pomimo, że mają szeroki wachlarz defensywnych i podbudujących czarów, kapłani mogą także zemścić się na swym wrogu, używając na nim potężnych sił cienia lub światła. Są zróżnicowaną i mocną klasą, wysoko pożądaną w każdej grupie, mogącą spełnić wiele ról.
Dostępne rasy: HumanDwarfNight ElfDraeneiUndeadTrollBlood Elf
Typ: Ranged DPS, Healer
Drzewka talentów: Discipline, Holy, Shadow
Pasek mocy: Mana
Dostępne typy zbroji: Cloth
Dostępne bronie: Jednoręczne bronie obuchowe, sztylety, laski, różdżki
Krótki opis: Wspaniały healer i niezły DPS

 

Rogue

RogueŁotrzykowie są lekko uzbrojoną klasą, zadającą masowe obrażenia w walce wręcz wieloma szybkimi atakami. Specjalizują się w skradaniu się i assasinacji, będąc niewidocznymi dla wroga i uderzając z cieni by znów szybko uciec z walki w mgnieniu oka. Łotrzykowie potrafią także tworzyć trucizny, które ranią lub paraliżują cel, zmniejszając jego efektywność w walce. Grupy zawsze uważają łotrzyków za wartościowych – nie tylko za ich potężne uszkodzenia, ale także za to, że mogą otworzyć zamknięte drzwi lub skrzynie, a także rozbroić ukryte pułapki.
Dostępne rasy: HumanDwarfNight ElfGnomeOrcUndeadTrollBlood Elf
Typ: Melee DPS
Drzewka talentów: Assasination, Combat, Subtlety
Pasek mocy: Energy
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather
Dostępne bronie: Sztylety, miecze, bronie obuchowe, bronie do walki wręcz, bronie rzucane, strzelby, łuki, kusze
Krótki opis: Wspaniały DPS w walce wręcz

 

Shaman

ShamanSzamani są duchowymi liderami swych plemion i klanów. Są mistrzami elementów wody, ognia, powietrza i ziemi, korzystając z różnych czarów i wielu totemów, które leczą, wspomagają przyjaciół a zarazem sieją spustoszenie wśród wrogów. Szamani noszą kolczugi i tarczę, a niektórzy podczas walki korzystają nawet z dwóćh jednoręcznych broni naraz. Są wszechstronną klasą, nieźle radzącą sobie w bitwie przez leczenie swych sojuszników lub wysyłając potężne błyskawice w kierunku wrogów.
Dostępne rasy: DraeneiOrcTrollTauren
Typ: Melee DPS, Ranged DPS, Healer
Drzewka talentów: Elemental, Enhacement, Restoration
Pasek mocy: Mana
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather, Mail (od 40lv), Tarcza
Dostępne bronie: Jednoręczne bronie obuchowe, dwuręczne bronie obuchowe, laski, bronie do walki wręcz, jednoręczne topory, dwuręczne topory, sztylety
Krótki opis: Swe totemy nieźle wspomagają kolegów z party

 

Warlock

WarlockCzarnoksiężnicy są mistrzami magii cienia, ognia i demonicznych mocy. Celują w nękanie swych wrogów przeróżnymi chorobami, klątwami i obrzucanie ich pociskami ognia lub cienia wzdłuż pola bitwy. Potrafią także przywoływać demony by pomogły im podczas walki. Oprócz tego, że czarnoksiężnicy są mocnymi w zadawaniu obrażeń z dystansu, swą magią cienia mogą także wspierać swych przyjaciół podczas walki, a nawet przywoływać innych graczy z całego świata poprzez magiczny rytuał.
Dostępne rasy: HumanGnomeOrcUndeadBlood Elf
Typ: Ranged DPS
Drzewka talentów: Affliction, Demonology, Destruction
Pasek mocy: Mana
Dostępne typy zbroji: Cloth
Dostępne bronie: Sztylety, różdżki, laski, miecze jednoręczne
Krótki opis: Większość swoich obrażen zadaje przez DOTy, ma bardzo dużo debuffów

 

Warrior

WarriorWojownicy mogą być nie bojącymi się niczego berserkerami, a jednocześnie żelazno-odzianymi czołgami, mogącymi przetrwać potężne ataki i broniąc sojuszników od niebezpieczeństwa. Posiadają szeroki wybór ataków, które robią wszystko – od paraliżowania wrogów przez zadawanie masowych obrażeń jednym odwetowym uderzeniem i wspomagając przyjaciół wojownymi okrzykami. Są jednymi z najlepszych w walce przeciwko kilku przeciwnikom naraz, wpadaniu po każdym ciosie w gniew, którego przeciwnicy wolą unikać. Wojownicy są wszechstronną klasą z ciekawymi stylami gry do wyboru.
Dostępne rasy: HumanDwarfNight ElfGnomeDraeneiOrcUndeadTrollTauren
Typ: Tank, Melee DPS
Drzewka talentów: Arms, Fury, Protection
Pasek mocy: Rage (gniew)
Dostępne typy zbroji: Cloth, Leather, Mail, Plate (od 40lv), Tarcza
Dostępne bronie: Wszystkie oprócz różdżek
Krótki opis: Przyjemnie się nim gra; najlepszy tank w grze
282 komentarzy(e) - Sierpień 23rd, 2008 Czytaj więcej >>


Komentarze :

Napisz komentarz :