Dobra, na dzisiaj (tzn. wczorajsze dzisiaj, bo jest 1 w nocy i jest już poniedziałek) to już wszystko. Tym, którzy nie lubią czytać i nie chciało się przeglądać tych wszystkich newsów o każdej klasie polecam sobie poczytać chociaż trochę o hunterze, gdyż szykuje się u niego kilka ciekawych zmian. I to wcale nie dlatego, że to moja ulubiona klasa =)

Jutro (tzn. dziś) death knight i druid. Prawdopodobnie oprócz nich pojawi się także jakiś newsik o innych rzeczach, które działy się w ostatnim tygodniu.

Nowe czary dla Huntera

Hunter

 • Cobra Shot (81 lv): nowy strzał, który zadaje obrażenia Nature zamiast fizycznych obrażeń. Umiejętność ta będzie dzieliła cooldown z atakiem Steady Shot. Hunterzy będą mięc wieli alternatywę dla Steady Shotu przydatną na wrogów z bardzo wysokim armorem. Poza tym Cobra Shot będzie także podstawowym strzałem dla wszystkich hunterów w Beast Mastery.
 • Trap Launcher (83 lv): po użyciu tej umiejętności następna pułapka może zostać wystrzelona na zasięg 40 yd. Zapewni to wszystkim pułapkom efekt w stylu Freezing Arrow (umiejętność ta zostanie więc usunięta z gry). Cooldown: 1 min. Brak global cooldownu.
 • Camouflage (85 lv): łowca zakłada na siebie kamuflaż, chroniąc siebie przed wszelkimi atakami z dystansu. Postać nadal otrzymuje obrażenia od ataków melee i area-of-effect (AoE), a otrzymanie lub zadanie jakichkolwiek obrażeń przerwie kamuflaż. Łowca może się jednak poruszać i zakładać pułapki, poza tym otrzymuje także bonus do obrażeń podczas Camouflage (które przerwią efekt).

Zmiana zasobu energii Huntera

Hunterzy nie będą już korzystali z many. Zamiast tego będą posiadali Focus. Focus działa w bardzo podobny sposób do energii rogue’a. Zasób Focusu nie będzie zależny od Intellectu. Haste będzie zwiększał jego regenerację. Regeneracja Focusu będzie wynosić 6 pkt. na sekundę, więc będzie trochę wolniejsza od regeneracji energii łotrzyka (10/sec). Poniżej kilka przykładów jeżeli chodzi o koszt umiejętności huntera:

 • Steady Shot/Cobra Shot: brak kosztu. Strzał generuje 9 Focusu (lub 12 na sekundę zamiast 6).
 • Arcane Shot/Chimera Shot/Explosive Shot: 45 Focus.
 • Aimed Shot/Multi-Shot: 60 Focus.
 • Concussive Shot/Tranquilizing Shot: 35 Focus.
 • Rapid Fire/Master’s Call/Disengage: 30 Focus.

Zmiany w obecnych umiejętnościach i mechanikach

 • Oprócz zmiany zasobu energii huntera, usuniemy także jego amunicję. Wszystkie strzelby, łuki i kusze nie będą pobierały żadnej amunicji, a w ekwipunku huntera nie będzie już slotu na amunicję. Wszystkie amunicje w grze zostaną zamienione w szare itemki nadające się tylko do vendora. Istniejące obecnie kołczany zostaną zamienione w najzwyklejsze, duże torby (z tym, że każdy hunter może mieć tylko jedną, a każdy nie-hunter nie ma przecież ani jednej).
 • Zmieni się także sposób zarządzania zwierzakami. Będą się one dzielić na dwa rodzaje: aktywne i magazynowane (active/stored). Hunterzy będą mogli mieć maksymalnie do 3 aktywnych zwierzaków (hunterzy w Beast Mastery prawdopodobnie do 5) i będzie mógł je zamieniać w dowolnej chwili poza walką, nie wracając do miasta. W stajni będzie mógł mieć znacznie większą ilość zwierzaków, które będzie mógł zamieniać z tymi aktywnymi u Stable Mastera.
 • Każdy hunter już od 1 lv będzie miał swojego własnego zwierzaka (zależnego od naszej rasy). Na 10 lv nauczymy się oswajać inne zwierzaki i dopiero wtedy będziemy mogli go zmienić. Poza tym zmienimy wiele unikalnych dla danych gatunków petów umiejętności, aby zapewniały wiele ciekawych buffów czy debuffów. Dzięki temu zwierzak Huntera bez problemu wypełni w raidzie rolę kogoś, kogo brakuje, zachowując równowagę i balans pomiędzy poszczególnymi petami. Oto kilka przykładów:
  • Wind Serpents: debuff zwiększający ilość otrzymanych przez wroga magicznych obrażeń (słabsza wersja Curse of Elements warlocka).
  • Ravagers: debuff zwiększający podatność wroga na fizyczne obrażenia (słabsza wersja Blood Frenzy warriora)
  • Hyenas: krwawienie, czyli obrażenia typu bleed (słabsza wersja Mangle druida)
 • Stingi i inne efekty czasowe (DoT) będą teraz korzystały z haste i critical strike rating. Przyspieszone DoTy nie będą miały skróconego czasu trwania – będą miały po prostu zwiększoną ilość ticków.
 • Viper Sting będzie regenerował 9 Focusu co każde 3 sekundy.
 • Hunter zostanie już chyba poraz ostateczny wycofany z walki melee. Umiejętności dystansowe pojawią się już na 1 lv, a umiejętności melee takie jak Mongoose Bite zostaną usunięte.

Talenty – stare i nowe

 • Beast Masterzy będą posiadali talent o nazwie Careful Aim, zwiększający obrażenia ich następnego Steady/Cobra Shotu, ale zwiększający ich casting time. Staną się więc całkiem niezłymi openerami do użycia podczas kamuflażu.
 • Beast Masterzy będą mieli także talenty które spowodują, że Cobra Shot stanie się mocniejszy od Steady Shotu, jak np. Longevity zmniejszający casting time tego strzału do 1,5 sekundy.
 • Rapid Recuperation spowoduje, że Rapid Fire będzie nam natychmiastowo dawał 20/40/60 Focusu, a Rapid Killing będzie regenerował 3 Focusu na sekundę.
 • Efficiency zmniejszy koszt Focusu strzałów Chimera, Aimed i Arcane Shot.
 • Thrill of the Hunt regenerować będzie Focus za każdym razem, gdy uderzymy krytycznie.
 • Hunters vs Wild zwiększać będzie regenerację Focusu, gdy nasz pet będzie spowolniony lub zestunowany.

Mastery: Hunter

  Beast Mastery: Ranged Damage, Haste i Pet Damage.
  Marksmanship: Ranged Damage, Armor Penetration i Double Shot.
  Survival: Ranged Damage, Ranged Critical Damage i Elemental Damage.

  Pet Damage: wiele pasywnych bonusów do obrażeń zwierzaka zostanie usuniętych z drzewka Beast Mastery, więc pojawi się w nowej mechanice Mastery.
  Double Shot: łowca będzie miał szansę na wystrzelenie drugiego, darmowego ataku za 50% obrażeń.
  Elemental Damage: umiejętności łowcy takie jak pułapki, Black Arrow czy Explosive Shot będą zadawały obrażenia od magii Arcane/Fire/Frost/Nature lub Shadow.

  Źródło: http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=24261186675

Oprócz ogólnej zapowiedzi tego jak wyglądać będzie Hunter w Cataclysm, na oficjalnym forum Ghostcrawler umieścił także kilka innych postów:

Pozostałe posty Blizzarda o Hunterze w Cataclysm

Maksymalna ilość Focusu dla Hunterów?

100.

Camouflage

To nie jest stealth. Wrogowie nie będą się zastanawiali nad tym, gdzie ty jesteś. Jest to znakomita ochrona przy atakami ranged i daje nam bonusów do walki, ale nie jest to coś w stylu Shadowmeld czy stealth rogue’a lub druida, których gracze nie mogą znaleźć.

Hunter w kamuflażu będzie wrażliwy tylko na obrażenia melee lub dystansowe AoE. Gdy będziemy chcieli zaznaczyć huntera z Camouflage lub rogue’a w Smoke Bomb, otrzymamy komunikat w stylu „Target obscured.” Widzimy go i możemy go zaznaczyć, ale nie możemy na nim korzystać z naszych ataków. Wyobraź sobie, że stoi za jakąś kolumną. Możemy spróbować i uderzyć z AoE obok niego, albo podejść do zasięgu melee.

Wspólny „cooldown” Cobra i Steady Shotu

W rzeczywistości umiejętności te nie mają żadnego cooldownu. Cobra Shot ma 2-sekundowy casting time, ale Beastmasterzy będą mogli go skrócić do 1,5 sekundy (a także ulepszyć jego ilość obrażeń). Obie umiejętności generują focus, Beastmasterzy nie będą mieli więc powodu do korzystania z Steady Shotu.Komentarze :

 • KIedy druidd ????????


  ~adass11122
 • Za chwilę (30 min~) =)


 • hmm jakoś mi się to nie podoba z many na ten focus..


  ~atrax
 • Moim zdaniem cały ten focus dosłownie zniszczy mafie huntera. Mam jedynie nadzieje, ze decyzja nie jest ostateczna a blizzardowi wroci mózg. ;S


  ~Sarrak
 • buuu!!!
  Hunter + focus = hunter do bani
  Po jakiego grzyba hunter na focus zmieniać??
  Mana dla niego najlepsza… i dobrze sie gra a nie będe czekać aż mi sie focus zregeneruje na raidzie…
  Ale i tak nawet blizzard nie wiem co w Cataslysmie będzie, więc sie koledzy nie martwcie może w hunterach jeszcze nie wszystko stracone ^^


  ~NeroMayCry
 • To ze Hunter ma mane to tragedia ,troche logiki jaki to ma sens???


  ~Morris
 • No miałam nadzieje że hunter będzie miał rege no ale nic a kto lepszy
  worgen czy blood elf (gram tylko kobietami)


  ~ta którą znacie
 • The Leveler itself is slow, however, and not particularly durable. Her receipt is $10,250 and transporting cost reaches $17,000 a month. On larger maps the Shadow is in fact the Core’s best option for mounting an effective early-game offensive.


  ~Related Web Page

Napisz komentarz :